Warszawa jak każda stolica posiada liczne atrakcje, z których mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Główne atrakcje turystyczne Warszawy związane są z historią lub też z osobami, które w mieście się urodziły, jednak można tu znaleźć także Bulwary Wiślane, idealne na letnie spacery, jak i ogród zoologiczny czy Centrum Nauki Kopernik, których oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży.

Co warto zwiedzić w Warszawie
Większość turystów rozpoczyna zwiedzanie Warszawy od okolic rynku Starego Miasta, w którego pobliżu znajduje się również Zamek Królewski. Także w tym miejscu rozpoczyna się Trakt Królewski, który wiedzie aż do pałacu w Wilanowie. Po drodze turyści mogą podziwiać kunszt zabudowy wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia, gdzie zlokalizowany jest także Pałac Prezydencki, przejeżdżają również przez Plac Trzech Krzyży, mogą podziwiać park Łazienki Królewskie z sąsiadującym z nim Belwederem.

Oprócz zabytków historycznym na uwagę zasługują również muzea, m.in. Muzeum Chopina czy Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie, wielu turystów udaje się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie poznają historię mieszkańców zaangażowanych w walkę z okupantem w czasie II wojny światowej. Najnowszym muzeum na mapie Warszawy jest POLIN – Muzeum Historii Żydów Polskich, które doceniono za wkład w przybliżanie polsko-żydowskiej historii.