Blog nauka zabawa to jedno z najczęściej wyszukiwanych haseł internetowych. Jeśli zastanawiasz się, jakie wymagania powinien spełniać blog traktujący o nauce połączonej z zabawą, koniecznie przeczytaj poniższe wskazówki:

1. Nauka dla wszystkich – pisz przystępnym językiem, ale jednocześnie takim, który dotrze zarówno do osoby wykształconej, jak i do przeciętnego czytelnika. Oczywiście niektóre zagadnienia wymagają konkretnego wyjaśnienia, większość jednak da się opisać w na tyle prostych słowach, że nawet najtrudniejsze zjawisko będzie przystępne dla każdego.
2. Zabawa dla urozmaicenia – większości dzieci nauka kojarzy się z nudnym siedzeniem nad zeszytami czy przy podręczniku. To błąd! Zaprezentuj nietypowe sposoby na naukę, na przykład wyjście do muzeum interaktywnego, gdzie dziecko w ciekawy sposób będzie mogło zapoznać się z trudnymi zagadnieniami. Dzięki takim lekcjom nie tylko dziecko łatwiej zrozumie temat, ale również więcej zapamięta na przyszłość. Warto więc korzystać z nietypowych metod przy tłumaczeniu trudnych zagadnień.