Postęp technologiczny daje światu, i czerpiącym z niego ile się da ludziom, niesamowicie wiele możliwości. Jedną z nich jest niepodważalnie dająca ogrom szczęścia turystyka.
Czym byłby świat, gdyby nie można było go zwiedzać. Co, gdyby wszystkie dostępne dla ludzi atrakcje były widoczne tylko na ekranie telewizora lub komputera, a na własne oczy ludzie nie mieliby przyjemności zobaczyć zupełnie nic?
Podróżowanie napędza świat, nieodparta chęć ujrzenia niewidzianych dotąd miejsc, chęć poznania nowych kultury i napawania się krainami, które do tej pory widziane były tylko na zdjęciach, w atlasach czy telewizorach.
Przeszkodą przy odkrywaniu świata z pewnością zawsze były pieniądze, ale i to ulega powoli zmianie dzięki promocjom kolejnych biur podróży na tanie wycieczki w nieznane laikom ostępy świata, ekskluzywne nadmorskie kurorty czy zapierające dech w piersiach pasma górskie.
W czasach obecnych każdy kto chce może za niską cenę udać się w wymarzoną podróż po świecie. Trzeba tylko chcieć. Świat nie gryzie, a podróżowanie to płynąca ze świata nauka.