Może to dziwne, ale mam taką przypadłość, że lubię oglądać wzruszające filmy. Czasem specjalnie szukam ciekawych historii, które wycisną ze mnie łzy. Czy ja jestem normalna?

Najgorsze, że jak zaczęłam zbierać wzruszające filmy do tego wpisu, nie mogłam zdecydować się ostatecznie, które Wam polecić! Ich liczba jest ogromna!

Może coś jest ze mną nie tak? Czy to normalne, żeby zachwycać się dramatami i melodramatami i cały czas płakać?

Jakiś czas temu odkryłam, że wśród anime najchętniej szukam właśnie dramatów. Nie ma się co dziwić. Wiele rankingów wskazuje, że Japończycy tworzą najbardziej wzruszające filmy.

Podjęłam wreszcie ostateczną decyzję. Nie będę stawiała na sztampę, a przedstawię Wam tytuły troszeczkę mniej znane, ale równie dobre. Zawierają w sobie dużo mądrych myśli i nie można zapomnieć o nich tak szybko.

Lecimy!
Wzruszające filmy – moje ulubione
Marley i ja

Historia, która wzrusza w najmniej oczekiwanym momencie. Trudno powiedzieć, czy należy ściśle do gatunku „dramat”, ponieważ potrafi również rozśmieszyć. Jednak zdecydowanie warto poczekać i upajać się najlepszymi momentami, gdzie łezka się kręci. Schemat fabularny bardzo prosty – rodzina i niesforny ale uroczy pies. W rolach głównych moi ulubieni aktorzy. Nic dodać, nic ująć.

Fluke. Psim tropem do domu

Marley i ja przypomniał mi o jednym filmie z psem w roli głównej, przy którym kiedyś zalewałam się łzami. Faktycznie, byłam sporo młodsza, ale niedawno miałam okazję przypomnieć sobie tę opowieść. I co? Reakcja była bardzo podobna, zwłaszcza, że sporo zapomniałam. Film opowiada o mężczyźnie, który zginął w wypadku, ale wrócił na świat pod postacią psa. Szukał swojej dawnej rodziny, żeby udowodnić im swoją miłość, której wcześniej wcale nie okazywał. Dzięki niemu nauczyłam się, że najcenniejszą wartością w życiu jest rodzina!
Odrobina nieba

Film dla widzów, którzy nie przejmują się chorobami. Ja muszę mieć nastrój, bo czasem potrafię mocno przejmować się i chodzić zdołowana przez tydzień. Całe szczęście, przy filmie Odrobina nieba można również pośmiać się, a zakończenie naprawdę pozytywnie zaskakuje. Główna bohaterka dowiaduje się, że ma raka jelita grubego i żadna terapia nie może jej pomóc. W tym nieodpowiednim momencie poznaje również sympatycznego lekarza, który pokazuje jej prawdziwą miłość. Wzrusza, oj wzrusza!
Do utraty sił

Pewnie niewiele osób zna filmy o boksie, które mówią o czymś więcej niż samej karierze. Rocky już mi się przejadł, chociaż zdarza mi się do niego wracać. Jednak Do utraty sił to film naładowany emocjami. Najlepszy bokser na świecie traci jedyną osobę, którą kocha i która była dla niego wsparciem. Nie umie poradzić sobie z tak brutalnym ciosem od życia. Rewelacyjna opowieść, w dodatku dosyć nowa.

Pan od muzyki

Nie sądzę, aby ktoś nie znał Pana od muzyki, ale musiałam o nim wspomnieć. Oglądam go za każdym razem, kiedy dopada mnie zwątpienie w związku z moim zawodem. Wtedy przekonuję się, że najpiękniejszą rzeczą na świecie jest patrzeć, jak rozwijają się i dojrzewają dzieci. Pan od muzyki pracuje z bardzo trudną młodzieżą, ale potrafi do nich dotrzeć jak nikt inny. Wspaniałe dzieło!
Now is Good

Film opisywałam kilka miesięcy temu. Znowu śmiertelna choroba i znowu miłość, na którą brakuje czasu. Być może dlatego jest taka romantyczna? Dziewczyna postanawia, że przed śmiercią zrobi wszystko, na co zawsze miała ochotę. Na jej liście znajdziemy naprawdę zaskakujące aktywności! Historia na pewno spodoba się osobom, które lubią produkcje typu Gwiazd naszych wina. Więcej znajdziecie tutaj: Niech będzie teraz
Keith

Keith opowiada o nastolatkach, ale zapewniam was, że to głęboki dramat, który poruszy najbardziej zatwardziałe serducha. Pokazane jest tu prawdziwe życie. Do tego zaskakuje inteligencja głównego bohatera i naiwność „podobno mądrej” bohaterki. Keith pokazuje, że dopiero w obliczu śmierci zaczynamy naprawdę żyć i przestajemy się czegokolwiek bać.

Cuda z nieba

Mała dziewczynka, która zachorowała na rzadko spotykaną chorobę jelit. Jej układ pokarmowy w pewnym momencie zupełnie przestał pracować. Lekarze nie widzą nadziei, rodzice również przestają wierzyć w uzdrowienie i nie mogą wybaczyć Bogu, że tak ich pokarał. Wyjątkowy dramat, który wzbudza wiele skrajnych uczuć. Byłam zauroczona!

Piękny umysł

W zasadzie nie powinnam nic tutaj opowiadać, oprócz: KONIECZNIE OBEJRZYJCIE, A NIE POŻAŁUJECIE! Piękny umysł został oparty na faktach, a takie filmy najbardziej lubię. Czy wiecie, jak okropną chorobą jest schizofrenia? Chyba potrafi zdołować najbardziej, jeżeli dotyka osoby niesamowicie mądre i uzdolnione. Trzyma w napięciu, niesamowicie wzrusza i daje do myślenia. Czego chcieć więcej?

Filadelfia

Jeden ze starszych i najlepszych filmów z Tomem Hanksem. Pamiętam te emocje, ale sama fabuła już dawno wyleciała mi z głowy, dlatego muszę koniecznie jeszcze przypomnieć sobie całość. Pamiętam, że opowiada o człowieku chorym na AIDS, który stracił pracę właśnie przez chorobę i zaczyna sądzić się w tej sprawie.

Marzyciel

Nie ma chyba starszej postaci niż Piotruś Pan, prawda? Ktoś postanowił, że przypomni nam, w jakich okolicznościach narodziła się bajka o Piotrusiu i Dzwoneczku. Film z genialnym aktorem i jeszcze lepszą muzyką. Opowiada nie tylko o kulisach powstawania Piotrusia Pana, ale o przyjaźni żonatego pisarza z pewną wdową, która samotnie wychowuje czworo dzieci. Kocham ten soundtrack: Marzyciel soundtrack
Odkrycie

Bardzo nowy film, który powinien zadowolić fanów sci-fi. To połączenie dramatu, melodramatu i powiastki filozoficznej z głębokim morałem. Pewien naukowiec dowiaduje się, że istnieje życie po życiu. Wielu ludzi zaczyna masowo popełniać samobójstwa,a główny bohater chce powstrzymać epidemię.

Monster

Charlize Theron! Tutaj również nie trzeba dodawać nic więcej, prawda? Jednak muszę trochę opowiedzieć, żeby was zachęcić, bo to jest must watch dla wszystkich, którzy lubią sobie popłakać! Historia oparta na faktach. Opowiada o prostytutce- lesbijce, która odnalazła miłość swojego życia, ale nie mogła zapewnić swojej dziewczynie wszystkiego, czego tamta oczekiwała. Postanawia więc wrócić do swojego okropnego zawodu, ale znajduje okrutną metodę na zarabianie pieniędzy w tej branży. Jeżeli kochasz wzruszające filmy, nie możesz pominąć tego tytułu!

Dobra! Chyba jednak już starczy. To strasznie dużo jak na jeden wpis ? Będziecie mieli w czym wybierać. Jeżeli jednak moje propozycje was nie zadowoliły, napiszcie do mnie w komentarzu. Postaram się zaproponować jeszcze inną produkcję, bo w tej kategorii rzucam tytułami jak z rękawa.

Dajcie znać, czy widzieliście produkcje, o których tu wspomniałam. A może polecicie mi coś podobnego? Czy też lubicie wzruszające filmy?