Na rynku gadżetów sportowych od niedawna mamy nową kategorię produktów – opaski sporotwe (fitnesowe). Obok Nike+ Sportband czy Polar Loop na rynku pojawił się nowy gracz. Firma Garmin, znana z zegarków biegowych, prezentuje opaskę Garmin vivofit. Opaska ta ma służyć nam do całodniowego monitorowania naszej aktywności. Nocą, kiedy śpimy, możemy monitorować nasz sen i dokładnie określić tętno spoczynkowe. Opaska komunikuje się z komputerem lub telefonem, dzięki czemu mamy możliwość analizy na ekranie naszych całodniowych aktywności.

Niedługo będę miał możliwość przetestować dla Was opaskę Garmin vivofit. Postaram się odpowiedzieć na pytanie, czy może to być ciekawy produkt dla biegacza i do kogo przede wszystkim vivofit jest skierowany.  Poniżej zamieszczam informację prasową producenta:

Garmin debiutuje na polskim rynku z pierwszą w swojej ofercie opaską fitness vivofit. To rozwiązanie dla osób, które chcą stopniowo poprawić swoją kondycję i zacząć prowadzić bardziej aktywny tryb życia.

Urządzenia Garmin z segmentu fitness skierowane były dotychczas do osób aktywnych, uprawiających sport amatorsko bądź profesjonalnie (bieganie, pływanie, jazda na rowerze, triathlon, golf). Vivofit to pierwszy produkt w ofercie producenta skierowany do laików, amatorów, którzy zaczynają myśleć o podjęciu aktywności fizycznej. To urządzenie przeznaczone dla osób zapracowanych, spędzających długie godziny przed komputerem czy telewizorem, lub po prostu zapominających, że zdrowie zawsze powinno być na pierwszym miejscu. Samemu bardzo trudno zmotywować się czasem nawet do minimalnej aktywności. Opaska Garmin vivofit została zaprojektowana z myślą o codziennym zachęcaniu do ruchu, aż do momentu w którym aktywność stanie się nawykiem.

Urządzenie monitoruje aktywność użytkownika przez 24 godziny na dobę. Codziennie wyświetla dostosowany do trybu życia cel oraz informuje o postępach w jego osiągnięciu. Liczy każdy krok, liczbę spalonych w ciągu dnia kalorii, całkowity, przebyty danego dnia dystans. Vivofit wyświetla również datę i godzinę, spełniając funkcję zegarka. Opaska jest wodoodporna (do 50m), więc można wejść z nią pod prysznic, czy wskoczyć do basenu. Wymienna bateria pozwala na rok ciągłego używania bez konieczności dodatkowego zasilania.

Główne cechy urządzenia:

Czytelny, intuicyjny wyświetlacz z funkcją zegarka
Liczenie kroków, spalonych kalorii, dystansu
Spersonalizowane dzienne cele, monitoring snu
Wodoodporna obudowa (do 50 m)
Wytrzymała bateria (ponad rok użytkowania bez konieczności zasilania)
Bezprzewodowa łączność Bluetooth[1] i ANT+
Zgodność z czujnikiem tętna