Gdańsk to jedno z najstarszych polskich miast. Jego historia sięga ponad tysiąc lat wstecz. Dawniej był miastem królewskim i hanzeatyckim. Obecnie jest ważnym węzłem komunikacyjnym, ośrodkiem akademickim i kulturowym.

To tam znajduje się Westerplatte, Twierdza Wisłoujście oraz Oliwa wraz z zespołem archikatedralnym. Jego zabytki należą do Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Najważniejsze z nich znajdują się na Głównym i Starym Mieście. Wśród nich warto wymienić chociażby dwa wspaniałe Ratusze, Dwór Artusa, Wielki Młyn, kościół św. Katarzyny i Bazylikę Mariacką Wniebowzięcia NMP.

Gdańsk to jednak przede wszystkim miasto portowe. Warto odwiedzić je, choć raz w życiu. Zwłaszcza, że trudno się tam nudzić. Bliskość morza, liczne kawiarenki, knajpy, kina sprawiają, że turyści wracają do domu pełni wrażeń i z samymi dobrymi wspomnieniami. Wybierając się do Gdańska warto wcześniej zarezerwować sobie nocleg. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajem komfortowego, a przy tym niekoniecznie drogiego apartamentu.

Tego typu lokale nie odbiegają cenowo wbrew powszechnym opiniom od pokoi hotelowych czy innych prywatnych kwater. Czasem mogą nawet okazać się nieco tańsze. Wystarczy kilka dni naprzód poszukać w Internecie atrakcyjnych zniżek, promocji czy innych okazji. Dobrym pomysłem jest także wynajem jednego apartamentu wraz z kilkoma znajomymi czy przyjaciółmi bądź całą rodziną. Koszt, bowiem najczęściej nie jest liczony od osoby, a za dobę wynajmu całego mieszkania.

Apartamenty w odróżnieniu od innych lokali charakteryzują się przestronnym wnętrzem, często zaaranżowanym przy współudziale architektów lub projektantów, funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń, w tym salonu, co najmniej jednej sypialni, w pełni wyposażonej kuchni oraz nowoczesnej łazienki. Najczęściej posiadają też własny parking i nieduży taras bądź balkon. Do standardu należą wygody takie jak wysokiej klasy sprzęt audio i video wraz z telewizorem nadającym, w jakości HD, telefon, laptop i bezprzewodowy Internet.

Dzięki temu spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Apartamenty, co do zasady położone są w pobliżu lub w samym centrum Gdańska. Ich goście nie muszą martwić się, zatem o dojazd lub późny powrót do mieszkania. Mają także pewność, że nie ominą ich najważniejsze atrakcje miasta.