ICE – „In Case of Emergency” jest skrótem pochodzącym z języka angielskiego i oznacza nic innego jak: „W nagłym wypadku”. Skrót ten informuje służby medyczne do kogo należy zadzwonić w razie nagłego wypadku.

Skrót ICE jest znany powszechnie w całej Europie, a także w wielu innych krajach na całym świecie. Ratownicy medyczni, przybyli na miejsce wypadku, często nie wiedzą, kogo należy powiadomić o losie osoby poszkodowanej. Zwłaszcza, gdy nie mamy przy sobie dokumentów. Tutaj z pomocą przychodzi ICE. Zazwyczaj numer ICE zapisany jest w naszym telefonie komórkowym. Jeśli nie masz jeszcze wpisanego numeru,  kogo powiadomić w razie wypadku, zrób to teraz. Utwórz kontakt pod nazwą „ICE”, „ICE2″ (jeśli chcesz wpisać kolejny numer) i wpisz numer bliskiej osoby. Kiedy będziesz leżał nieprzytomny lub gdy będziesz poszkodowany, ratownicy będą wiedzieli do kogo zadzwonić. To działa i funkcjonuje wśród służb ratunkowych. Wiem to z doświadczenia, ponieważ wiele lat temu miałem przyjemność pracować jako ratownik medyczny.

Biegacz jednak często wychodzi na treningi bez telefonu. I tutaj z pomocą przychodzi www.ICEstripe.pl z opaską na rękę. ICEstripe to kolekcja unikalnych identyfikatorów, zawierających indywidualne dane, takie jak: imię i nazwisko, grupę krwi, informacje o chorobach na które cierpi posiadacz ICEstripe, oraz najważniejsze – numer kontaktowy do bliskiej osoby, którą należy zawiadomić w razie nagłego wypadku.

Zbliżają się jesienne maratony. Pamiętamy, jak rok temu w Poznaniu zasłabł mężczyzna i zmarł. Zasłabnięcia zdarzają się podczas zawodów, czy treningów. Należy o tym pamiętać. Nie dopuśćmy do sytuacji, kiedy nasi bliscy nie będą wiedzieli co się z nami dzieje. Dajmy sobie szansę na szybki kontakt i pomoc w razie wypadku. Pomijam tutaj ludzi, którzy chorują na różne choroby. Oni mają świadomość zagorzenia utraty przytomności i nie wychodzą z domu bez karteczki czy informacji kogo powiadomić w razie zasłabnięcia i na co chorują.

My, biegacze pamiętajmy o tym, że wielogodzinny trening, czy zawody maratońskie, zawody górskie, czy popularne biegi na orientację z mapą są obciążeniem dla naszego organizmu i może się zdarzyć moment, kiedy zabraknie nam sił. Bądźmy na to choć odrobinę przygotowani.

ICEstripe to:

Jeżeli nie będziesz w stanie mówić za siebie, ICEstripe to zrobi
Dzięki ICEstripe ratownicy błyskawicznie uzyskają informacje o Twoich dolegliwościach i możliwych przyczynach utraty przytomności
Twoi Bliscy zostaną poinformowani co się z Tobą stało i gdzie się znajdujesz
Służby medyczne otrzymają od Twoich bliskich bardziej obszerne informacje na temat Twojego stanu zdrowia, alergii oraz leków jakie zażywasz
Dzięki ICEstripe zaoszczędzisz cenny czas podczas pierwszej godziny od wypadku, kiedy  każda sekunda jest na wagę złota
Lepiej nosić opaskę ICEstripe i jej nigdy nie potrzebować, niż nie nosić ICEstripe i ją potrzebować. ICEstripe to najtańsza dostępna polisa na życie
Co roku tysiące anonimowych ludzi trafia nieprzytomnych do szpitala
Nosząc ICEstripe pokazujesz, że jesteś osobą aktywną i odpowiedzialną
ICEstripe to nie tylko opaska i modny gadżet, to także sposób w jaki inni będą Cię postrzegać
Jeżeli nawet ICEstripe może uratować życie jednej osoby na 100 000, to jest wystarczający powód aby go mieć!

ICEstripe Slim

ICEstripe Slim to wersja upodobniona do najpopularniejszych na świecie opasek silikonowych. Jej niewątpliwą zaletą jest subtelny wygląd i niewielka waga, dzięki czemu nadaje się do każdego rodzaju aktywności fizycznej jak i do noszenia na co dzień. W trakcie biegu szybko zapomnisz, że masz ją na ręce, a podczas pracy na laptopie, nie będzie wadzić o klawiaturę.

Opaska ICEstripe Slim dostępna jest w trzech rozmiarach. Rozmiar S, przeznaczony przede wszystkim dla najmłodszych, o obwodzie 152 mm, M o obwodzie 180 mm oraz L o obwodzie 202 mm. Przy doborze rozmiaru opaski należy pamiętać, że lepiej aby opaska była trochę luźniejsza, niż miała ciasno opinać nadgarstek.

Na opasce ICEstripe Slim masz do dyspozycji 5 linijek tekstu (jeżeli potrzebujesz więcej miejsca sugerujemy wybór opaski ICEstripe Elite), w których możesz zamieścić najważniejsze informacje o swojej osobie. Dane zostaną wygrawerowane laserowo na identyfikatorze ze stali nierdzewnej, dzięki czemu będą niezwykle trwałe i nigdy nie zostaną starte lub zmyte.

ICEstripe Sport

Wersja Sport przeznaczona jest głównie dla osób lubiących spędzać swój wolny czas na łonie natury. Długa wędrówka po górskich szlakach, wspinaczka, czy też weekendowy rajd po bezdrożach? Wykonana z tkaniny syntetycznej opaska z elementami odblaskowymi na pewno przyda się na taki wypad.

Dostępne są dwa rozmiary opaski Sport. Prezentowany model posiada zapięcie na rzep, z logiem ICEstripe na odwrocie.
Na opasce Sport możesz umieścić wszystkie swoje najważniejsze dane, które mogą przydać się w krytycznej chwili. Zostaną one wygrawerowane laserowo na identyfikatorze ze stali nierdzewnej, dlatego są trwałe i nie zostaną nigdy zmyte ani starte. Dostępne są cztery kolory opaski Sport. 

Opaskę w wersji Sport zabieram ze sobą na wszystkie zawody oraz dłuższe treningi. Opaski dostępne są w sklepie https://www.icestripe.pl/i kosztują 49 zł za wersję Slim oraz 39 zł za Sport.