W zależności od tego jaka na zewnątrz panuje pogoda, powinniśmy zaopatrzyć się odpowiednio przed wyruszeniem w teren górski. Podczas chodzenia po terenie górskim i skalistym najważniejsze jest obuwie, następne są okrycia wierzchnie w postaci kurtek i spodni. Jakie produkty wybrać wśród sporej oferty występującej w internecie i sklepach stacjonarnych?

Ważnym elementem bezwzględnie są buty trekkingowe. Bez takiego typu obuwia nie ma sensu ruszać się w teren. Buty trekkingowe, inaczej zwane górskimi są bardzo istotne. Buty trekkingowe oferowane na rynku są w wielu rodzajach. Wyróżniamy buty niskie i wysokie, a także średnie (MID, middle). Typy te wskazują na wysokość buta. Przy wyborze takiego obuwia powinniśmy kierować się uczuciem, czy dobrze będziemy się czuć w butach o wysokim profilu. Buty wysokie mają na celu ochronę kostki, ale potrafią też niektórych użytkowników męczyć swoją budową. Co człowiek to inne preferencje, dlatego dobrym wyborem są buty o niskim profilu. Buty trekkingowe o niskim profilu służyć mogą jako buty na miasto i na wyprawy w góry. Jest to duża zaleta, wskazująca na uniwersalność takiego obuwia. Buty trekkingowe ze względu na swoją budowę i często wysokie technologicznie zaawansowanie są bardzo wytrzymałe. Producenci Campus, Alpinus i drożsi, czyli Salewa oraz Salomon, stosują w swoich butach membrany, blokujące dostawanie się wody do środka butów, zapewniając jednocześnie oddychalność dla stóp.

Jako kolejny element ubioru trekkingowca można wymienić uniwersalne polary. Polary marki North Face to popularny wybór wśród klientów. Producent The North Face tworzy na rynku polary stosując technologie takie jak PolarTec. Polary przez swoją uniwersalność nadają się idealnie na okres wiosenny i jesienny, kiedy występuje okres przejściowy pomiędzy chłodnym powietrzem a powietrzem ciepłym.

Pisząc o ubiorze i obuwiu nie należy zapominać o okryciu nóg. Ochronę nóg przed chłodem zapewnią nam odpowiednie spodnie trekkingowe. Polecane na rynku odzieżowym ze względu na znacznie lepszą od spodni zwykłych odporność na warunki atmosferyczne. Producentem oferującym swoją szeroką ofertę jest Campus, którego znajdziemy między innymi tutaj. Producent Alpinus to producent z wieloletnim doświadczeniem, produkujący odzież o najwyższej jakości, oferując przy tym bardzo długą gwarancję na swoje produkty.

Przygotowując się do wyprawy w góry i teren mniej wymagający, pamiętajmy o zaopatrzeniu się w wyżej wymienione wyposażenie. Dzięki temu przygody będą komfortowym doznaniem.