Turystyka kempingowa to od wielu lat bardzo popularna forma spędzania wakacji mieszkańców krajów skandynawskich oraz naszych zachodnich sąsiadów. Także w Polsce taka forma wypoczynku zyskuje coraz większe grono zwolenników. Już teraz w naszym kraju swoje przedstawicielstwa mają największe firmy oferujące wakacje na kempingu.

Przyjrzyjmy się zatem dokładniej z czym wiąże się wybór kempingu jako miejsca na swoje wakacje.

Z czym kojarzy Ci się kemping? Czy tylko z polem namiotowym wciśniętym gdzieś na uboczu w mało atrakcyjnej okolicy?

Co powiesz więc na to, że najlepsze europejskie kempingi oferują swoim gościom atrakcyjne quaparki, salony fitness i Spa, nowoczesne sanitariaty – także dla osób niepełnosprawnych oraz dla niemowląt, zadbane, pełnowymiarowe boiska sportowe oraz codzienne programy animacji dla dzieci i młodzieży oraz pokazy, teatry i koncerty na świeżym powietrzu przy lampce wina.

Jesteś zaskoczony? A to jeszcze nie wszystko.

Klimatyzowany namiot czy luksusowy Mobilehome.

Większość kempingów nie ogranicza się do wynajmu zwykłych namiotów czy małych domków. Często posiadają one w swojej ofercie bardzo szeroki wachlarz zakwaterowania z bardzo komfortowym wyposażeniem. Na kempingach we Włoszech, Francji, Chorwacji czy Hiszpanii spotkać można komfortowe namioty z drewnianą podłogą, z łazienką a nawet z klimatyzacją. Podobnie sprawa wygląda z Mobilehomami. Dostępne są nawet domki z trzema sypialniami, aneksem kuchennym, dwoma łazienkami czy szerokim zadaszonym tarasem. Wybór zakwaterowania robi wrażenie i z pewnością każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. Jeśli chcesz, możesz wynająć pustą parcelę i rozłożyć własny namiot lub zaparkować Camper albo przyczepę kempingową.

Ile kosztują wakacje na kempingu?

Oczywiście cena za takie wakacje zależy od wielu czynników. Poza wyborem właściwego zakwaterowania bardzo istotny jest termin w którym chcemy udać się na urlop. Popularne europejskie kempingi przyjmują gości już od końca kwietnia do września. Zdarzają się również kempingi całoroczne jednak większość otwarta jest w sezonie letnim. Od kwietnia do początku czerwca możemy mówić o niskim sezonie. Tutaj ceny są bardzo przystępne, nawet 60-70 procent niższe niż w wysokim sezonie w lipcu i sierpniu.

Jak wybrać najlepszy kemping?

Zanim zdecydujesz się na wakacje na kempingu warto zapoznać się z ich profilem – sprawdzić, które kempingi zapewniają wyposażenie oraz oferują usługi na jakich nam zależy. Inne rzeczy są ważne dla rodziny z małym dzieckiem, inne dla miłośników sportów wodnych, jeszcze inne dla osób starszych ceniących sobie prywatność i możliwość odpoczynku i relaksu w ciekawej okolicy. Warto więc sprawdzić opinie o kempingach innych użytkowników. Same kolorowe zdjęcia kempingów nie wystarczą – sprawdź gdzie warto pojechać aby Twoje wakacje na kempingu były niezapomniane.