Zawsze kiedy spotykam znajomych, w końcu zaczyna się gadka-szmatka o filmach i serialach. Jestem zazwyczaj zdziwiona, kiedy mówią: „A wiesz, sesja”, „A wiesz, praca.. Nie mam kiedy oglądać”. I potrafię to zrozumieć…

Dziwię się, kiedy słyszę wytłumaczenie: „Ja jakoś nie mogę trafić dobre filmy. Kiedy włączam coś, okazuje się często kompletną klapą”. No coś Ty? Czemu tak robisz? W myśl zasady, że tonący brzydkiej/go się chwyta?

Chcę wtedy uruchomić mój lewy sierpowy, bo to do dobrych wymówek nie należy. Zero myślenia! No, ale podobno głupota to też jakiś sposób na używanie umysłu.

Tylko proszę, w przypadku filmów, nie używajcie go tak, bo będę gryzła!

Ludzie są mi zazwyczaj wdzięczni, kiedy coś im polecę i w dodatku powiem, skąd ja takie dobre produkcje biorę. Więc może i Wam też pomogę.

Jak oglądać tylko dobre filmy? Oto moje wskazówki.

Jak oglądać dobre filmy? Liczy się wiedza!

Pamiętaj! Żeby film nie okazał się kompletną klapą, musisz coś o nim wiedzieć. Nigdy nie włączam czegoś, o czym chociażby nie poczytam na filmwebie, ale generalnie nienawidzę tego pożal się Boże „centrum” filmów. Nigdy, przenigdy nie pozwalam sobie na taką stratę czasu. Nie oglądam filmów w ciemno i już.

Miejsca z recenzjami tylko dla Ciebie!

Blogów filmowych i „profesjonalnych” serwisów o filmach i serialach znajdziecie dużo. Mówię to moim znajomym, a oni wtedy wyjeżdżają z czymś takim: ” Czytam recenzje, niby film ma być super, a okazuje kompletną klapą” Mój lewy sierpowy sam zaczyna się wyrywać do boju, ale powstrzymuję się i delikatnie tłumaczę: „Nie szukasz w odpowiednich miejscach!”.

Blogi filmowe są o wszystkim i niczym. Większość leci za nowościami, ale nie mają gustu. Dalej nie czaisz? Zatem wytłumaczę Ci to na moim przykładzie – mój blog kieruję do kobiet, często opisuję romanse, obyczajówki i fantasy, bo to jeden z moich ulubionych gatunków. Jeżeli ktoś lubi podobne filmy co ja, to wiadomo, że u mnie znajdzie ciekawe produkcje do obejrzenia. Takich miejsc musisz szukać.

Filmweb to zło

Wracając do cudownego serwisu filmowego… Nasze poszukiwania właśnie ograniczają się do tej strony. A to źle, bardzo źle! Filmweb generuje najwięcej hejtu!

Oceny nigdy nie będą rzetelne, bo pojawiają się tam ludzie o różnych gustach. Niektórzy dla zabawy oceniają coś najniżej, uwierzcie mi, znajdą się takie beznadziejne jednostki. Nie jeden raz już się przejechałam, więc generalnie nie polecam dużych serwisów o filmach, anime i serialach.

Miejsca z recenzjami, które warto odwiedzać

Pewnie ten wpis uznacie za niekompletny i niewartościowy, kiedy nie polecę Wam miejsc z dobrymi recenzjami. Zrobię to, ale pamiętajcie, że to jest MÓJ gust i te osoby właśnie lubią to samo co ja. Uwielbiam blog filmówka. Jeżeli chodzi o seriale, zawsze oglądam kanał jakbyniepaczeć, bo jeszcze nigdy nie zawiodłam się na ich rekomendacjach. Do anime podchodzę nieco inaczej.

Często w ocenie anime pomaga mi tylko opis główny, ale szczerze mówiąc wiele razy skorzystałam z recenzji Bukiego oraz z bloga Shouri – dreamuniverse.

Kiedy zdarza się sytuacja, że szukacie czegoś podobnego do poprzednio obejrzanego filmu, wtedy otwórzcie stronę: filmypodobnedo.

Podsumowując

No dobra. Poznałeś tajemnicę? To wszystko jest proste jak niemiecka autostrada. Zatem zachęcam Cię do poszukiwania!

Jeżeli posiadasz już ulubione miejsca z recenzjami, napisz mi o nich, chętnie się im przyjrzę.