Maj jest jednym z najpiękniejszych miesięcy w roku. Wszyscy cieszą się wtedy z nadchodzącej wiosny, odczuwają przypływ energii i sił witalnych, mają ochotę jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu i podziwiać walory odżywającej po zimie natury. Maj to też okres zaczynający się od długiego weekendu, czyli doskonałego czasu na wyjazd na majówkę.
Wiele osób jadąc na majówkę wybiera miejsca różnego rodzaju. Niektórzy po prostu wyjeżdżają poza miasto w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, inni wybierają wycieczki w góry, czy nad może, a jeszcze inni wyruszają w podróże za granicę.
Jeśli chodzi o wybór najlepszego miejsca na majówkę, to w dużej mierze zależy on od preferencji danego turysty i zasobności jego portfela. Bardzo przyjemnie można spędzić majówkę w górach. Wiosną z całą pewnością warto odwiedzić Góry Świętokrzyskie. O tej porze roku zachwycają one malowniczymi pejzażami i w porównaniu do innych, bardziej popularnych i częściej odwiedzanych przez turystów miejsc, umożliwiają tańszą rezerwację miejsc noclegowych.