Kerala to stan na południu Indii, który turystyczne reklamówki nazywają Krajem Pana Boga?hinduskie legendy opowiadają o tym, że Bóg oddał człowiekowi całą Ziemię poza Keralą, którą zostawił dla siebie?
W Keralii jest pięknie? plaże wyglądające jak te z najbardziej znanych miejsc wczasowych z tą tylko różnicą, że niezatłoczone?wokół rosną palmy kokosowe, egzotyczne, pełne aromatu kwiaty, ananasy?Kerala jest rajsko piękna, jeszcze niezatłoczona i stosunkowo niedroga (pokój z wyżywieniem w hoteliku kosztuje tyle, co tani dwuosobowy pokój w domu wczasowym w Polsce). I doładować można tu swoje życiowe baterie od listopada do kwietnia, bo wtedy właśnie jest tu najwięcej słońca.
Oczywiście oprócz niebiańskich plaż i spokoju jest tu także parę rzeczy godnych obejrzenia: XVI wieczna portugalska Bazylika Świętego Krzyża, hinduskie świątynie i tajemnicze rytuały religijne, historyczne budowle i miejscowe pachnące egzotycznymi przyprawami targi. Można także obejrzeć plantacje herbaty i zobaczyć żyjące na wolności w rezerwatach tygrysy i słonie?
Zgodnie koegzystują tu różne religie począwszy od chrześcijańskich przez hinduskie aż do Islamu. I jeszcze jedna istotna rzecz: nie widać w Keralii skrajnej nędzy jak w niektórych innych regionach tego kraju?