Kiedy poznałam Dagę z bloga socjopatka.pl, doskonale wiedziałam, że to jest ta osoba, która kiedyś poruszy polską blogosferą. Ta dziewczyna kocha życie i kocha ludzi, więc nie mogło być inaczej. Nie wiedziałam tylko, jak jej kariera się potoczy, ale właśnie miesiąc temu NIESAMOWICIE mnie zaskoczyła.

Najpierw padło pytanie: „Czy zrobisz dla nas plakat?”. Strasznie się ucieszyłam, że właśnie mi zaufała w tej sprawie. Daga sukcesywnie opowiadała mi o akcji, a ja zrobiłam tylko wielkie oczy i powiedziałam: „WOW!”. To przegenialne! Później jeszcze dowiedziałam się, że jest druga dobra duszyczka, która tę akcję wspiera – czyli Radek Osiński z bloga osinskipoludzku , człowiek o wielkim sercu.

Kochani! Jesteście niesamowici! Podziwiam Was i wspieram akcję całym moim leniuszkowym serduszkiem!
Co to za akcja?

Akcja powstała po to, aby nieść dobro, przyczynić się do czegoś wspaniałego. Co miesiąc dzieci z różnych Domów Dziecka będą otrzymywały pakiety przeróżnych, przepięknych książek. Jak wiecie, jestem wielką fanką literatury. Nic dziwnego, w końcu należę do grona praktykujących polonistek.

Od dziś akcja będzie trwała 4 miesiące. W lutym udało się zebrać bardzo dużo książek, więc pakiety trafią aż do 8 Domów Dziecka.

Akacja ma na celu zaszczepienie w dzieciach pasji do czytania. Już dziś możecie się do niej przyłączyć!
Co musisz zrobić?

Kochani czytelnicy, to od Was zależy, co stanie się w tym miesiącu z książkami. Co musicie zrobić? W komentarzach umieszczajcie nazwy Domów Dziecka albo innych ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, które chcielibyście obdarować. Macie na to aż 7 dni, więc dobrze to przemyślcie. Każdą placówkę możecie zgłaszać kilka razy – nie tylko u mnie, ale również u innych ambasadorów akcji.
Pakiety książek

Poniżej przedstawiam pakiety, które przygotowane zostały przez blogerów i innych sponsorów. Udało się zebrać naprawdę wiele ciekawych książek! Sama chciałabym takie dostać, zwłaszcza, że jestem wielką fanką literatury dziecięcej ?
Pakiet nr 1

Od Karoliny Mos z bloga naszebabelkowo.pl

Pakiet nr 2

Od dziewczyn z grupy PRZECZYTAJ & PODAJ DALEJ. Pieniążki na książki zebrała Magdalena Erbel z bloga savethemagicmoments.pl

Pakiet nr 3

Książki zakupił anonimowy darczyńca, którego zaangażowała do akcji Kasia z bloga yellowpear.pl .

Pakiet 4

Kolejny pakiet przygotowała Asia Maja z bloga mynaswoim.pl
Pakiet 5

Pakiet książek, które zakupili:

Magdalena Jurczyk – książki Alfreda Szklarskieg
Mariusz Grubiński – książki „Mały książę” Antoine de Saint – Exuperego
Agnieszka Banasik z bloga bocian drogę zgubił – „Opowieści z Narnii”
Kamila A. Paszelke z bloga psychomologia – „Opowieści z Narnii”, „Karolcia”
Anna Chomiak z bloga nieidealnaanna.pl – 14 bajek, legend i wierszy
Radek Osiński z bloga osinskipoludzku – „Trzej muszkieterowie”

Pakiet 6

Książki od Małgorzaty Śmiechowicz z bloga Matczyne fanaberie, które pozyskała od wydawnictwa Publicat S.A. Grupa Wydawnicza

Kochasz książki? Kochasz dzieci?

Jeżeli tak jak ja kochasz książki i kochasz dzieci, już dziś koniecznie przyłącz się do akcji! Możesz zgłaszać wybrane placówki w tym wpisie, możesz również zostać ambasadorem i pomagać nam na szerszą skalę. Jesteśmy na grupie na facebooku i chętnie przyjmiemy Was do naszego grona!
Buziaki!