Odwiedź Sanok

Sanok to bardzo piękne, historyczne miasto, znajdujące się w województwie podkarpackim, usytuowane malowniczo w śródgórskiej dolinie Sanu, nieopodal Leska oraz Rymanowa. Historia Sanoka sięga średniowiecza, co widoczne jest w starannie odrestaurowanej Starówce. Warto odwiedzić te miasto, a kwatery prywatne Sanok zapewnią zakwaterowanie na wysokim poziomie.

Jedną z najlepszych atrakcji Sanoka jest Park Etnograficzny Muzeum Budownictwa Ludowego, który stanowi jakby oddzielną dzielnicę miasta. W Skansenie obejrzeć można różne, najcenniejsze obiekty drewnianej architektury, zebrane z regionu Bieszczadów, Beskidu Niskiego, jak również Pogórza.

Wybierając prywatne kwatery Sanok warto zdecydować się na kompletne zwiedzanie miasta. Zamek w Sanoku, na początku gotycki zamek obecnie kryje Muzeum Historyczne, które zdecydowanie trzeba odwiedzić.

Kościół wraz z klasztorem Franciszkanów w Sanoku, także wart jest odwiedzenia. Rynek, a z nim barokowa świątynia Podwyższenia Krzyża Świętego jest nadzwyczaj piękna.

Ratusz w Sanoku to niezwykle piękna budowla, która jest ozdobą głównego placu miasta.

Inne główne i ciekawe zabytki Sanoka to, m.in.: Kościół farny Przemienienia Pańskiego w Sanoku, który znajduje się na Placu Św. Michała, Katedralny Sobór Prawosławny Świętej Trójcy, Synagoga, Park Miejski wraz z kopcem Mickiewicza, umocnienia „Linii Mołotowa”. Miasto same w sobie jest bardzo ciekawym miejscem z licznymi zabytkami wartymi uwagi. Dla osób kochających historię Polski to doskonałe miejsce na urlop.