Baza noclegowa w Jastrzębiej Górze jest tak samo zróżnicowana, jak w innych nadmorskich miejscowościach. Znajdziemy tam więc apartamenty, domy wczasowe, hotele, kwatery, pola namiotowe, a nawet sanatorium. Wszystko to w zróżnicowanym standardzie, w zróżnicowanych cenach – dla każdego coś dobrego. Co więc czyni tę bazę noclegową tak wyjątkową? Okolica – to właśnie ona sprawia, że polscy (i nie tylko) turyści bardzo chętnie wybierają się właśnie do Jastrzębiej Góry.

Ta nadmorska wioska mieści się na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Wybierając się tam, będziemy otoczeni wspaniałymi szlakami, rezerwatami czy torfowiskami – wszystko to bardzo zadbane i atrakcyjne (nie tylko dla miłośników przyrody). Poza tym Jastrzębia Góra jest wypełniona ciekawą architekturą z okresu dwudziestolecia międzywojennego (przez wielu uważanego za najlepszy okres dla polskiej architektury), również w świetnym stanie. Rezerwując więc kwatery w Jastrzębiej Górze, otoczymy się licznymi atrakcjami przyrodniczymi i zabytkowymi, jednak to nie wszystko!

Do tej nadmorskiej miejscowości wybierają się również wszyscy spragnieni nieco bardziej szalonego odpoczynku. Świetne imprezy, dyskoteki, a także Dom Whisky (miejsce, w którym produkuje się różne gatunki tego trunku) – wszystko to czeka na tych bardziej rozrywkowych turystów. Jak zatem widać, odpowiedź na pytanie: „dlaczego rezerwować kwatery w Jastrzębiej Górze?” jest dość złożona. Z jednej strony jest to bowiem bardzo profesjonalna baza noclegowa, a z drugiej bardzo ciekawa okolica.