Które kwatery w Krynicy Morskiej wybrać?

Podobnie jak w przypadku innych miejscowości nadmorskich, baza noclegowa w Krynicy Morskiej jest mocno rozbudowana. Wybierając się tam, warto poświęcić więc chwilę na analizę ofert i wyłonienie spośród nich tej najlepszej. A z czym możemy się spotkać w przypadku krynickiej infrastruktury turystycznej?

Jak wspomnieliśmy, gama noclegów jest dość szeroka – do dyspozycji mamy kwatery, hotele, a nawet pola namiotowe. Różnią się one od siebie standardem (chociaż różnice te nie są zbyt duże), odległością od plaży i centrum miasta. Niektóre kwatery w Krynicy Morskiej mają widok na morze, inne darmowy parking, a jeszcze inne klimatyzację. Właściwie standardem jest już połączenie z Internetem i dobra gastronomia. Co ważne: krynicka baza noclegowa jest dość oblegana – w końcu to jedno z popularniejszych miast nad Bałtykiem – dlatego rezerwacji należy dokonywać odpowiednio wcześniej.

Dlaczego jednak kwatery w Krynicy Morskiej w ogóle warto rezerwować? Czy nie lepiej byłoby wybrać się np. do Trójmiasta czy Jastrzębiej Góry? Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji, bo jeśli lubimy zarówno wypoczynek na czystych plażach, jak i zwiedzanie zabytków, muzeów i atrakcji przyrodniczych, to najlepiej wybrać właśnie Krynicę. Miasto to łączy w sobie bowiem mnóstwo ciekawostek historycznych (w końcu pierwsze wzmianki o nim pochodzą już z wczesnego Średniowiecza!), przyrodniczych (związanych przede wszystkim z ciekawymi rezerwatami) i rozrywkowych (jak np. Piracka Zatoka, czyli wielki, dmuchany plac zabaw).