Uważam, że nasze zainteresowania, hobby to najważniejsza część życia. Dlatego też uwielbiam oglądać anime o pasjach. Omówiłam ich sporo, więc będzie w czym wybierać! Będzie oczywiście nietypowo, jak na mnie przystało, ale to wynika z faktu, że nie lubię oglądać byle czego, filmy bez przesłania kompletnie mnie nie interesują.

Najlepsze anime o pasjach – mój ranking

Free!!!

Anime o pasjach to w zasadzie wszystkie sportówki. Nie będę znowu ich przytaczała, dlatego odsyłam Cię do tego tekstu: Najlepsze anime o sporcie Jednak! Chciałam powiedzieć Wam o jednej sportówce, której wcześniej nie wymieniłam. Pływanie! Doskonale wiecie, że leniwce za ćwiczeniami żadnymi nie przepadają, ale kiedy gra w koszykówkę we śnie im się nudzi, wtedy robię wypad na basen z całą rodziną. Anime Free!!! opowiada o grupie licealistów, którzy stworzyli drużynę i zaczęli razem pływać. Łączy ich wspólna przeszłość i kilka sportowych niedomówień. Tylko proszę, nie zrażajcie się fanserwisem! Treść nie jest płytka jak woda w klozecie, raczej głęboka jak piękny wielki basen.

Chihayafuru

O Chihayafuru pisałam już dokładniej tutaj:recenzja Chihayafuru , ale jeszcze raz polecę. Anime o pasji, którą jest niezwykła japońska gra karciana karuta. Do tego wątek miłosny, muzyka i przeuroczy męski bohater na przystawkę. Gwarantuję dużo wzruszeń!
Gin no Saji

Hmm… sama nie wiem, czy mowa jest w tym anime o pasji. To raczej nietypowe poszukiwanie swojej życiowej drogi. Główny bohater idzie do szkoły rolniczej, żeby wyrwać się z rodzinnego domu. Właściwie życie rolnika nie bardzo go interesuje, ale z czasem zaczyna przekonywać się do dziwacznego zawodu. Obserwuje przyrodę, zwierzęta oraz ludzi związanych z tą działalnością, w końcu odnajduje się w towarzystwie pasjonatów dojenia krów, chociaż bardzo denerwują go niektóre zwyczaje. Pamiętam, z jakim zaciekawieniem oglądałam Gin no Saji w wakacje, nie mogłam się oderwać. Głupkowate akcje Hachikena strasznie mnie bawiły, chociaż muszę przyznać, że humor jest dosyć specyficzny.
Space Brothers

Nie potrafię ująć w słowach, jak bardzo ta seria mnie zafascynowała i zmotywowała. Byłam przeszczęśliwa, kiedy włączałam kolejne odcinki. Anime opowiada o dwóch braciach, którzy przez całe życie fascynowali się kosmosem. Jeden z nich w dorosłym życiu spełnił swoje marzenie i został astronautą. Drugi chłop jest mniej pewny siebie, posiada wiele wad, trochę wątpi w swoje możliwości, ma dziwaczne podejście do życia i wiele razy wykopano go z pracy. W końcu Mutta zaczyna walczyć o swoje marzenia z dzieciństwa. Obserwujemy całą nietypową drogę jego kariery zawodowej. Sama nie wiem, co powinnam powiedzieć, żeby zachęcić Was do oglądania. Zawsze odbiera mi mowę, kiedy zaczynam opowiadać o Space Brothers, teraz też mam łzy w oczach. Kiedy przypominam sobie wszystkie wydarzenia z tego filmu, wtedy dociera do mnie, że JA TEŻ MOGĘ.
Fuuka

Moje ostatnie odkrycie, perła wśród pereł. Jeszcze nie wyemitowano do końca tej serii, a ja ją już polecam. Dlaczego? Najprawdopodobniej zakochałam się w muzyce z tego serialu. Fuuka szuka swojej życiowej pasji. W końcu dzięki kilku osobom odkrywa, że ma cudowny głos. Wspierają ją wszyscy, a szczególnie Yuu, chłopak o złotym sercu. Po czasie okazuje się, że nasza główna bohaterka czuje do niego miętę, ale ten spotyka swoją dawną przyjaciółką z dzieciństwa, która jest topową, uwielbianą przez wszystkich piosenkarką. Yuu dołącza do zespołu Fuuki, ale zaczyna też umawiać się z piosenkareczką. Hmmm… To mój ulubiony gatunek anime! Romans i pasja, w dodatku jeszcze trójkąt miłosny i muzyczny koktajl jako dodatek. Polecam!

Barakamon

Tym razem anime opowiada o kaligrafii. Handa przechodzi poważny kryzys zawodowy. Bierze udział w konkursie, ale nie wytrzymuje presji i atakuje swojego szefa. To wydarzenie uświadamia mu, że musi odpocząć. Wyrusza na koniec świata, żeby odbudować swój talent, zregenerować siły, a przy okazji odnaleźć dawnego siebie. Okazuje się, że mieszkańcy wyspy są bardzo sympatyczni, otwarci i łaskawi, ale to niezmiernie denerwuje Hande, ponieważ twierdzi, że potrzebuje świętego spokoju, aby móc tworzyć. W jego życie wkracza wreszcie szalona Naru, radosna dziewczynka, która uświadamia bohaterowi, że trzeba pozostać dzieckiem, aby tworzyć niezwykłe dzieła. Dzięki temu anime chyba nauczyłam się o pasji najwięcej. Ubóstwiam i chętnie obejrzę jeszcze raz w wolnej chwili. Nie dość, że pouczająco, to jeszcze zabawne. Miód na serce!

Myślę, że macie w czym wybierać! Umieściłam tu tytuły najlepsze z najlepszych, chociaż pewnie Wy również znacie dobre anime o pasjach. Możecie mi też coś polecić? Chętnie obejrzałabym coś takiego jak Chihayafuru lub Barakamon. Dajcie znać, koniecznie!

Pani pies: Och! Przestań już o tych anime gadać, bo mi sierść wyblaknie! Kiedy wyblaknie, wtedy robactwo się zalęgnie, a moja piękna sierść to nie jest torba na pchły! Lepiej teraz JA opowiem o swojej największej pasji. Lubię się myć. Dziś wyszłam na spacer w czystym wypranym ubranku wierzchnim. No wiecie, pani mnie wykąpała wreszcie po kilku miesiącach. Stwierdziłam, że trochę jej pomogę, skoro chce tak bardzo zadbać o moją higienę. Wpadłam na pomysł, że położę się na kałuży i jeszcze trochę się umyję. Pani strasznie się wkurzyła, ale sama nie wiem dlaczego! Przecież chciałam dobrze, a tu znowu wyszło coś dziwnego. Wszystko przez nią! Zmusza mnie do oglądania dziwacznych anime o pasjach, w które zaczynam wierzyć.