Buty te otrzymałem do testów przeszło pół roku temu. Dość długo zbierałem się do napisania recenzji. W końcu się udało ? Buty trafiły do mnie w sierpniu zeszłego roku. Pisałem o tym tutaj

Od tego czasu przebiegłem w nim kilkaset kilometrów i od razu napiszę, że ich nie oszczędzałem. New Balance M880 były właśnie takimi butami do zadań specjalnych – na deszcz, błoto, brud i piach, kiedy była brzydka pogoda i szkoda mi było zakładać ulubione Nike. Na półce mam ulubione buty, które szkoda mi zakładać na brzydką pogodę, bo mam świadomość, że będą się paplać w błocie – to właśnie wtedy do akcji wkraczają M880. I muszę przyznać, że do teraz wyglądają bardzo dobrze i w trudnych warunkach sprawdzają się znakomicie, to są buty nie do zajechania! Pewnie nie bez znaczenia jest też fakt, że New Balance są produkowane w UK, a nie jak większość butów w Chinach, Tajlandii czy innych dalekich krajach. Co pewnie przekłada się na jakość.

Moim zdaniem te buty są przeznaczone do klepania dużej ilości kilometrów na asfaltowych trasach. Bardzo dobra amortyzacja pozwala komfortowo pokonywać kilometry. But świetnie nadaje się dla cięższych biegaczy ze względu na wspomnianą dobrą amortyzację. Oczywiście but również nadaje się do szybkich biegów czy treningów. Jest dynamiczny, jednak ja już jestem przyzwyczajony do lżejszych butów.

Opis producenta

Obuwie dla biegaczy ze stopą neutralną oraz supinującą, przeznaczone na twarde nawierzchnie. Jest to już trzecia generacja serii 880, która idealnie nadaje się zarówno do krótkich, jak i długich dystansów, dzięki bardzo dobrej amortyzacji. Dodatkową ochronę zapewnia nam technologia Tbeam kontrolująca ruchy skrętne oraz stabilizująca stopę podczas treningu.

Sezon: obuwie całoroczne
Kategoria wagowa: 80+
Waga: 319g (rozm. 9,5)

Podsumowanie i ocena

Zdecydowanie polecam te buty jako drugą, trzecią parę do biegania. Na pewno będziecie z nich zadowoleni. Jakość wykonania, wygoda podczas pokonywania kolejnych kilometrów to niewątpliwie zalety. Jest to zatem bardzo dobry but treningowy. Moim zdaniem do startów jednak nie do końca są odpowiednie ponieważ buty te są dość ciężkie.

New Balance M880 kosztują w sklepie NB 399 zł – moim zdaniem to cena niewygórowana, za tak dobrą jakość i  dużą wytrzymałość butów.

https://www.newbalance.pl/katalog-produktow/obuwie/kolekcja-meska/m880gy3.html

Dziękuję New Balance Polska za udostępnienie butów do testów ?

 Już niedługo przeczytacie na blogu recenzje Nike Flyknit Lunar2 oraz Skora Phase.