Zapraszam Was do wzięcia udziału w konkursie. Do wygrania jest zestaw dla aktywnych, ufundowany przez firmę HARTMANN. W zestawie znajdują się różnego rodzaju plastry i opatrunki, na temat których informację znajdziecie poniżej.

Zasady konkursu:

Zabawa jest prosta ? w komentarzach pod postem podajecie mój wynik netto na mecie Biegnij Warszawo 2015. Bieg jest rozgrywany na dystansie 10 km. Głosować można do 4 października, do godziny 8.00. Można głosować tylko raz. Jeśli podajesz wynik poprzez Facebook, edytowane komentarze nie biorą udziału w konkursie. Wygrywa ta osoba, która poprawnie wskaże wynik lub będzie najbliżej. Jeśli zostanie wytypowany kilka razy taki sam zwycięski wynik ? wygrywa ta osoba, która zagłosuje jako pierwsza.

Mój czas na mecie będzie opublikowany na stronie organizatora zawodów https://www.biegnijwarszawo.pl/pl/

Po zakończeniu konkursu kontaktuje się ze zwycięzcami i ustalam zasady odbioru/wysyłki nagrody.

Jeśli nie ukończę zawodów, nie wystartuję lub zostanę zdyskwalifikowany, wygrywają te osoby, które wytypowały najgorszy wynik lub wskazały, że nie ukończę biegu.

Wskazówki:
Moja życiówka na 10 km to 00:45:28 uzyskana w tym roku podczas XXV Bieg Powstania Warszawskiego. 11 października biegnę Poznań Maraton i nieśmiało nastawiam się na czas w okolicach 3:30. Biegnij Warszawo ma być szybkim treningiem i małym sprawdzianem formy na tydzień przed maratonem. Będę celować w czas w okolicach 44 minut ?

Informacja prasowa:

Plastry i opatrunki marki HARTMANN dla aktywnych

Kierując się znaną maksymą ?W zdrowym ciele, zdrowy duch? coraz więcej Polaków regularnie uprawia sport. Poza dawką energii i pozytywnych emocji, ruch przyspiesza przemianę materii i poprawia naszą sylwetkę. Czasami aktywności towarzyszą jednak drobne urazy i skaleczenia. Dlatego też obok zapasu wody, sprzętu, czy specjalnego obuwia, każdy miłośnik sportu powinien wyposażyć plecak w zestaw plastrów i opatrunków. Idealnie sprawdzą się produkty marki HARTMANN, które zabezpieczą ranę i pozwolą w pełni cieszyć się aktywnym trybem życia.

BIEGANIE BEZ PRZESZKÓD

Bieganie z roku na rok zyskuje coraz większą rzeszę fanów. Ze względu na towarzyszący mu wysiłek stopy biegaczy są narażone na odciski, odparzenia i skaleczenia. Podstawową ochroną dla stóp jest właściwie dobrane obuwie, jednak gdy już dojdzie do urazu, warto mieć ze sobą odpowiedni plaster, który nie odklei się w czasie ruchu. Skutecznym rozwiązaniem są amortyzujące plastry Dermaplast Protect wykonane z miękkiej pianki polietylenowej, która zapewnia chłonność, nie przywierając do rany. Produkty idealnie sprawdzają się w przypadku skaleczeń znajdujących się na kolanach i łokciach, czyli w miejscach szczególnie narażonych na otarcia.
Są odporne na brud i wodę, więc zabezpieczają ranę przed dostępem bakterii. Dermaplast Protect przepuszcza powietrze i jest całkowicie przyjazny dla skóry, stąd nie powoduje odparzeń.
W przypadku większych ran marka HARTMANN oferuje natomiast opatrunki z zawartością srebra Cosmopor Antibacterial. Srebro zawarte w strukturze skutecznie walczy z bakteriami i przyspiesza proces gojenia ran i odparzeń. Właściwości opatrunku powodują, że rana
jest skutecznie zabezpieczona przed infekcją. Gruba 4-warstwowa struktura chroni ponadto skaleczenie przed bolesnymi urazami mechanicznymi.

PŁYWAJ PO ZDROWIE

Pływanie na desce, wakeboarding, czy kajakowy spływ to przykłady sportów wodnych, które są nie tylko świetną zabawą, ale również doskonałym sposobem na letnią aktywność. Niestety nawet niewielkie urazy czy zadrapania dużo trudniej wyleczyć, gdy rana ma częsty kontakt z wodą. Dlatego też uprawiając sporty wodne należy wybierać takie opatrunki, które będą dobrze przylegały do skóry i zabezpieczą ranę bez względu na wilgotne środowisko. Przykładem takiego produktu  do zadań specjalnych są plastry Dermaplast Aqua, wykonane z przezroczystej błony półprzepuszczalnej, która mimo tego, że nie przepuszcza wody, pozwala skórze oddychać. Zastosowany w opatrunku hypoalergiczny klej poliakrylowy sprawia, że plaster nie spada, ale jednocześnie nie przykleja się do rany. Można go oderwać bezboleśnie, nie pozostawiając śladu
i nie podrażniając skóry. Te cechy sprawiają, że plastry są idealne także pod prysznic, do kąpieli i dla sportowców, którzy spędzają dużo czasu w wodzie.

PIKNIKOWANIE ? NIE DAJ SIĘ OPARZENIOM I UKĄSZENIOM

Wiosną i latem chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu w gronie znajomych i rodziny, często wybierając wspólne spotkania przy grillu lub ognisku. Niestety chwila nieuwagi może skutkować oparzeniem od gorącego rusztu lub skaleczeniem. W takiej sytuacji niezwykle pomocny okaże
się odpowiedni plaster lub opatrunek ? nie tylko zabezpieczy ranę przed zakażeniem, ale również zminimalizuje ryzyko powstania blizny, która utrzymuje się na skórze przez długi czas. Dermaplast Burns, marki HARTMANN, to hydrożelowe, wodoodporne plastry, które od momentu nałożenia zapewniają ranie wilgotne i naturalne środowisko, a chłodzące właściwości przynoszą natychmiastową ulgę w bólu. Plastry dostosowują się do rany i kształtu ciała, więc gwarantują komfort poruszania się. Oparzenia o większej powierzchni mogą zostać zabezpieczone hydrożelowym, wodoodpornym opatrunkiem Hydrosorb Comfort. Produkt przyspiesza proces odbudowy naskórka, a żelowa warstwa chroni uszkodzone tkanki przed przedostaniem się zarazków, dzięki czemu zapobiega zakażeniu. Opatrunek może być stosowany nawet do 7 dni, co pozwala na gojenie się rany bez ingerencji czynników zewnętrznych. Przezroczystość umożliwia natomiast kontrolę stanu rany, bez konieczności jego zdejmowania. Latem mamy także do czynienia z różnymi owadami ? osami i komarami. Zarówno Dermaplast Burns, jak i Hydrosorb Comfort załagodzą zaczerwienienie skóry spowodowane ukąszeniem i szybko uśmierzą ból oraz swędzenie.

Bez względu na rodzaj aktywności na świeżym powietrzu, należy się do niej odpowiednio przygotować. Oprócz odpowiedniego sprzętu lub ubrania warto wyposażyć się także w apteczkę z zestawem plastrów i opatrunków, wraz  z niezbędnymi środkami do dezynfekcji ran. Marka Hartmann oferuje zestaw produktów na najczęstsze sportowe urazy, towarzyszące biegaczom, pływakom i osobom aktywnym.

PAUL HARTMANN

Od blisko 200 lat wspieramy rozwój opieki zdrowotnej oraz rozwijamy segment wyrobów medycznych. Jesteśmy obecni w 34 krajach na wszystkich kontynentach. Oferujemy szeroki zakres produktów do opatrywania ran i skaleczeń, higieny i pielęgnacji osób z problemem nietrzymania moczu, a także zapobiegania zakażeniom na sali operacyjnej i oddziale szpitalnym. Naszymi klientami są zarówno instytucje jak i personel medyczny oraz pacjenci indywidualni. Każdego dnia usprawniamy życie pacjentów, chronimy personel medyczny oraz opracowujemy nowe rozwiązania prowadzące do rozwoju opieki zdrowotnej.

W Polsce istniejemy od 1993 roku. Od tego czasu udało nam się wprowadzić wiele nowoczesnych rozwiązań produktowych, które podnoszą standard leczenia zwiększając poziom bezpieczeństwa pacjenta i personelu medycznego.

Lepsza opieka zdrowotna to centralny punkt wyjścia dla wszystkich naszych działań.

Inspiruje nas do przekraczania kolejnych granic. Idziemy w stronę zdrowia.

Zapoznaj się z naszą ofertą :

www.katalog-hartmann.pl