W moje ręce trafiła koszulka techniczna wyprodukowana przez polską firmę Red is Bad. Na wstępie zaznaczam, że mój blog jest wolny od polityki, a ja skupiam się tylko i wyłącznie na recenzji produktu, bez jakichkolwiek podtekstów  ?

Firma Red is Bad zajmuje się produkcją odzieży patriotycznej. Na różnego rodzaju koszulkach do biegania oraz do noszenia na co dzień znajdziemy wiele ciekawych i oryginalnych grafik z motywami patriotycznymi.

Spośród szerokiej oferty koszulek sportowych, wybrałem sobie koszulkę z wizerunkiem orła białego w koronie. Produkt otrzymujemy w bardzo ładnym opakowaniu. Pierwsze co się rzuca w oczy, po wyjęciu koszulki z pudełka, to jakość wykonania. Koszulka jest z dość grubego materiału i od razu widać wysoką jakość produktu. Koszulka rashguard została wzbogacona o jony srebra, których celem jest zapobieganie nieprzyjemnemu zapachowi oraz przenikaniu bakterii z koszulki na skórę.

Na uwagę zasługuję wysoka jakość i dbałość o szczegóły jeśli chodzi o elementy graficzne. Są one bardzo ciekawie zaprojektowane, a co najważniejsze są trwałe. Jestem przekonany, że koszulka zachowa swoje właściwości przez dłuższy czas.

Po założeniu koszulka bardzo dobrze przylega do ciała i jest elastyczna. To duży plus – mamy do czynienia z porządnym produktem. Należy o tym pamiętać, wybierając rozmiarówkę i sprawdzić dokładnie wymiary koszulki.

Koszulki Red Is Bad doskonale nadają się do starów w zawodach zagranicznych lub biegach patriotycznych, chociażby z serii Triady Warszawskiej “Zabiegaj o pamięć” (Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości i Bieg Konstytucji). Ja miałem przyjemność startować w ostatnim Biegu Powstania Warszawskiego, gdzie biegłem właśnie w koszulce z motywem Orła Białego.

Koszulka bardzo dobrze radzi sobie z odprowadzaniem wody, a kiedy już warunki na to nie pozwalają (deszcz), nie zmniejsza nam się komfort biegu. Niektóre koszulki mocno “łapią” wodę i stają się przemoknięte, a tutaj tego efektu nie miałem i mimo wszystko koszulka dalej była stosunkowo lekka.

Po kilku praniach koszulka dalej zachowuje swoje właściwości. Nic nie wyblakło i nie stało się nic złego. To potwierdza, że koszulka jest porządna i warta swojej ceny.

Koszulki można zakupić w sklepie internetowym  www.redisbad.pl oraz w sklepie stacjonarnym w Warszawie przy ulicy Jagielońskiej 69.