Jedną z największych atrakcji Afryki jest z pewnością safari. Możliwość na własne oczy, z niewielkiej odległości zobaczenia wszystkich tych dzikich zwierząt, które normalnie oglądamy na Discovery Channel albo Animal Planet, lub zniewolone, ograniczone w naszych ogrodach zoologicznych. Jednak ani oglądanie na żywo zwierząt w klatce czy niewielkim wybiegu, ani wprawdzie wolnych i w swym środowisku, ale przez ekran telewizora, nie może się równać z oglądaniem prawdziwych zwierząt w naturalnym otoczeniu.
Czym jest safari?

Na czym właściwie polega Safari? Najogólniej rzecz biorąc jest to przejazd samochodem terenowym przez miejsca gdzie można łatwo spotkać dziką afrykańską zwierzynę – lwy, antylopy, słonie, gazele i wiele, wiele innych. Dokładny przebieg zależy od miejsca w którym na taką wyprawę jedziemy. Jest kilka krajów, w których odbywają się safari. Tanzania jest jednym z nich. Tam większość, jeżeli nie wszystkie mają miejsce w obrębie parków narodowych: Ngorongoro, Serengeti, Tarangire czy Lake Manyara. Za wstęp do wszystkich się płaci, około 50$ za dzień. Dzięki temu turyści nie są na tych ogromnych przestrzeniach w aż tak wielkiej liczbie by przeszkadzać zwierzętom w ich życiu. Zresztą przewodnicy, dbają by nikt nikomu nie przeszkadzał i nie stanowił zagrożenia, ani turyści dla zwierząt ani zwierzęta dla turystów.
Jak długo trwa safari?

Safari w Tanzanii zazwyczaj trwa kilka dni, z noclegiem na sawannie, zależnie od opcji jaką wybierzemy może to być nocleg pod namiotami blisko naturyblub w hotelu (często luksusowym). Ta druga opcja często wielokrotnie powiększa koszt safari, a jednocześnie pozbawia nas możliwości bliższego kontaktu z przyrodą, fauną oraz flora Afryki. Bez względu na miejsce noclegu sam dzień safari przebiega podobnie, przejeżdżamy w niewielkiej, bezpiecznej dla obu stron odległości od stad antylop, słoni, możemy mieć szczęście by zobaczyć polowanie lwa i ucieczkę stada gnu, albo by przejechać obok skubiących czubki drzew żyraf. Z całą pewnością będą to niezapomniane wrażenia. Absolutnie warto się na taką wyprawę wybrać.