Serial 13 powodów był tematem wielu wpisów, więc pewnie już doskonale znacie moją opinię. W sieci pojawiło się natomiast sporo negatywnych recenzji, słyszałam, że rodzice stanowczo protestują – nie chcą, aby ich dzieci poznały tę historię.

Wiecie, po dłuższym zastanowieniu stwierdzam, że mogą mieć rację. Młody mózg może nie poradzić sobie z ogromem problemów, które pojawiają się w serialu.

Czasem lepiej unikać czegoś, co dołuje. Zwłaszcza, jeżeli przeżywamy nie najlepszy okres w naszym życiu. Dlatego proszę Was, odpowiedzcie szczerze na te wszystkie pytania. Będziecie wtedy wiedzieli na 100%, czy warto obejrzeć serial 13 powodów.

Ja jestem zwolenniczką mądrego podchodzenia do wszelkich dóbr kultury. Wiadomo, że każda produkcja czegoś uczy, ale powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem podczas wyboru pewnych treści. Kiedy ja byłam w ciąży, nie mogłam absolutnie patrzeć na film Piła. To taki jeden przykład, ale mam nadzieję, że rozumiecie, o co mi dokładnie chodzi.
Serial 13 powodów – wykonaj test!
Czy lubisz seriale, w których bohaterowie są nastolatkami?
Tak
Nie
Jest mi to obojętne
Czy nie przeszkadzają ci brutalne sceny w filmach/serialach?
Przeszkadzają mi
Nie, nie przeszkadzają mi
Czasami tak, a czasami nie. Zależy, jakie to są sceny.
Czy lubisz oryginalnie poprowadzoną fabułę w serialach?
Tak
Nie, wolę tradycyjne schematy
Zależy, jaki to pomysł
Ile masz lat?
Więcej niż 18
Mniej niż 18
Czy jesteś silny/silna psychicznie?
Zdecydowanie tak
Zdecydowanie nie
Nie wiem
Jak się czujesz w obecnym czasie? (obecny miesiąc)
Nie mam problemów, jest ok
Często smucę się z różnym powodów
Mam wahania nastrojów
Czy mocno przeżywasz filmy/seriale?
Tak
Nie
Zazwyczaj nie, ale to zależy od konkretnego filmy/serialu
Czy lubisz seriale łatwe, słodkie i przyjemne?
Tak
Nie
Zależy od nastroju
Czy denerwuje cię głupota obecnych nastolatków?
Tak
Nie
Oni mnie kompletnie nie obchodzą

225 – 180 To serial zdecydowanie dla Ciebie. Świetnie poradzisz sobie z własnymi emocjami, które pojawią się podczas seansu i po nim. Wyciągniesz również odpowiednie wnioski, co jest bardzo istotne, bo filmy/seriale mają nas przede wszystkim czegoś nauczyć. Jestem pewna, że muzyka i pomysł prowadzenia fabuły przypadnie Ci do gustu. To serial dla mocnych psychicznie osób, właśnie takich jak Ty!

179 – 90 Niektórzy po prostu nie lubią takich opowieści i mocno przejmują się podczas seansu. Jeśli jednak jesteś osobą dorosłą i nie masz totalnie złego nastroju, polecam ci jednak obejrzeć chociażby 2 odcinki. Czasem warto spróbować czegoś nowego. Jednak nie zmuszaj się, jeżeli nie będziesz się dobrze czuł/czuła podczas oglądania. Nic na siłę. W naszym życiu pojawiają się takie momenty, że nie chcemy się dołować.

89 – 0 Nie, to nie jest film dla Ciebie. Masz słabą psychikę, przejmujesz się każdym drobiazgiem, być może jesteś za młody i niedojrzały/niedojrzała emocjonalnie. Tym bardziej podaruj sobie, jeżeli masz osobiste, ciężkie problemy. Opowieść może być dla ciebie wciągająca, ale nie poradzisz sobie z emocjami, możesz wyciągnąć również nieodpowiednie wnioski, co będzie miało nieodpowiedni wpływ na twoje dalsze życie. Jeżeli jednak obejrzysz ten serial, robisz to na swoją odpowiedzialność.

Mam nadzieję, że test okazał się pomocny. Napiszcie mi, jaki wynik się u Was pojawił. A może już znacie serial 13 powodów? Poniżej znajdziecie inne moje wpisy dotyczące tej produkcji: