Znaleźć seriale podobne do Gry o tron to nie lada wyzwanie. Ja wiem, że nowy sezon Gry o tron właśnie się rozpoczął i wszyscy są zachwycenie. Jednak, czy nie denerwuje Was, że na każdy odcinek musimy czekać cały tydzień? Bo mnie bardzo!

Zdecydowanie o wiele bardziej lubię maratony, jeżeli jakiś serial mnie wciągnął. Oczekiwanie na kolejne epizody Gry o tron to katorga! Zwłaszcza, że pierwszy odcinek sezonu siódmego zapowiada się obiecująco! Moje cotygodniowe oczekiwania zmieniają się w prawdziwy trening cierpliwości.

Było ze mną jeszcze gorzej, kiedy cały rok czekałam na ten nowy sezon!
Ciężko było wytrzymać, zwłaszcza, że jestem zodiakalnym lwem i mam naturę porywczą, dlatego musiałam znaleźć dobre zastępstwo.

I wiecie co? Naprawdę mi się udało! W niektórych momentach mogłabym nawet powiedzieć: „Ej! Te produkcje są nawet lepsze od Gry o tron!”

Zapraszam Was zatem na moje polecajki. Uwierzcie mi, że seriale podobne do Gry o tron istnieją i wciągają równie mocno!
NAJLEPSZE SERIALE PODOBNE DO GRY O TRON

Są to seriale, które sama oglądałam i mogę zapewnić, że świetnie zapełniają pustkę ?
Outlander

Trudno znaleźć seriale podobne do Gry o tron, w których obecne są motywy historyczne i fantastyczne. Myślę, że przyciągają nas w tej znamienitej produkcji również przeróżne intrygi i walka o władzę. To dosyć wiele wymagań jak na jeden serial. Może dlatego Gra o tron jawi się jako unikatowy twór? W każdym razie, znalazłam jedną produkcję, który dotyka tematów historycznych oraz odnajdziemy tu również prawdziwą magię. O intrygi już nieco trudniej, ale są podróże i pewne zagadki do wyjaśnienia. Outlander został genialnie wyreżyserowany, nie brakuje w nim do tego świetnych kostiumów i przecudownego wątku romantycznego. Opowiada o dorosłej kobiecie, która żyła w świetnym małżeństwie, ale przeniosła się w czasie do dawnej Szkocji i tam poznała mężczyznę, który zawrócił jej w głowie. Na początku myślałam, że pełno będzie scen miłosnych, ochów i achów, za którymi nie przepadam, ale mile mnie zaskoczyli! Mogę Was zapewnić, że to mocny, chwilami nawet krwawy i wciągający serial, przyprawiony pieprznym wątkiem romantycznym. Wiele jest seriali podobnych do Gry o tron, ale ten według mnie to najlepszy zamiennik!
Dynastia Tudorów

Serial historyczny, który zrobił na mnie ogromne wrażenie i pochłonęłam go w niecałe trzy tygodnie. Mogę powiedzieć, że byłam nim zachwycona od samego początku. Muszę przyznać, że na początku przyciągnęli mnie przystojniacy, którzy grali główne role, ale opowieść pochłonęła mnie na tyle, że później sama zaczęłam bardzo interesować się okresem historycznym z lat 1400 – 1600 ? Intryg tu nie brakuje! Moją dokładną opinię znajdziecie tutaj: dynastia tudorów
Biała księżniczka

Niedawno odkryłam tę produkcję dzięki HBO. Na początku byłam nastawiona bardzo sceptycznie i bałam się, że twórcy zrobili kalkę Dynastii Tudorów, ale jednak myliłam się. Tym razem dowiemy się, jak w Anglii rządził Henryk VII i Elżbieta York. No i znowu zobaczycie tu sporo intryg. Jeżeli więc to najbardziej przyciągnęło cię do Gry o tron, w takim razie Biała księżniczka jest genialnym odpowiednikiem! Kocham seriale historyczne właśnie za to, że każdy motyw jest taki realistyczny, napisany przez prawdziwe życie.
Wikingowie

Nigdy nie sądziłam, że będę zainteresowana wikingami, kiedyś mnie te tematy nudziły. Owszem, coś tam wiedziałam, pseudo-wikingowskim statkiem płynęłam, ale te wszystkie wojny i dziwaczne zwyczaje raczej mnie odpychały, niż przyciągały. W Wikingach znajdziecie wszystko, co tak bardzo spodobało się Wam w Grze o tron, brakuje mi w nim jedynie jakiegoś smoka ? Jednak! Same wierzenia tych ludzi wydają się być bardzo magiczne, przesycone są pięknymi legendami, które tak wszyscy uwielbiają. Ja czekam z wielką niecierpliwością na kolejny sezon. Będzie w nim grał aktor z Dynastii Tudorów, więc jeszcze bardziej się cieszę.
INNE SERIALE PODOBNE DO GRY O TRON

Te seriale mam zamiar dopiero obejrzeć. Słyszałam, że również świetnie zastępują Grę o tron.
Rzym

Zawsze byłam ciekawa, jak inni ludzie wyobrażają sobie starożytny Rzym. Nie odmówię sobie! Zwłaszcza, że ten serial dostał niesamowicie wysokie oceny!
Spartacus

Kolejny serial z rzymskim klimatem w tle. Zapowiada się na sporo wojen, ale mi to nie przeszkadza.
Królowa Margot

1572 rok, Francja! Znowu piękne stroje i ciekawa opowieść w tle. Podobno wspaniałe widowisko dla fanów sceny krwawych godów z Gry o tron!
Rodzina Borgiów

Może być genialny! Opowiada o losach papieża Aleksandra VI.
Marco Polo

Marco Polo kusi mnie już od dłuższego czasu. Co chwila pojawia się w moich propozycjach na Netflix. Chyba wreszcie ulegnę, bo słyszałam, że to kasowa produkcja, a w dodatku przyciąga mnie przystojny bohater ?
Cesarstwo

Opowiada o czasach po Cezarze. Będzie świetną kontynuacją po obejrzeniu Rzymu.
Wersal. Prawo krwi.

Francja i Ludwik XVI! To jeden z ciekawszych okresow historycznych. Już mi ślinka cieknie ?
Camelot

Serial oparty na motywach historyczną z domieszką fantastyki! Same wyznaczniki gatunkowe, świetnie pasują do Gry o tron. Może nie ma najlepszych not, ale sprawdzić warto.
Przygody Merlina

Kiedy czytałam opis serialu Camelot, przypomniały mi się jeszcze Przygody Merlina. Kilka razy zerkałam na tę produkcję, ponieważ jakiś czas temu leciała w tv. Obiecałam sobie, że któregoś razu obejrzę go w całości. Wydaje mi się, że klimat będzie równie wciągający jak w GOT.
Dawno, dawno temu

Dużo będzie tu baśni, ale kto ich nie lubi? Ja chyba nigdy z nich nie wyrosnę. Główna bohaterka będzie musiała pomóc uwolnić bajkowe postaci. Podobno sama jest potomkiem Śnieżki. Trochę zabawne, ale może nas zaskoczyć. Oceny całkiem dobre.

Pewnie zauważyliście, że strasznie dużo tu seriali historycznych. Cóż, muszę przyznać, że mam do nich słabość. Doskonale pewnie wiecie, że nie lubię oglądać niczego bezmyślnie, bezrefleksyjnie, nie ucząc się przy tym. Dla mnie historia jest świetnym źródłem wiedzy o życiu, dlatego lubię ją zgłębiać, dowiadywać się nowych rzeczy.

Czy Wy znacie jeszcze jakieś inne seriale podobne do Gry o tron? Będę wdzięczna za wszelkie propozycje! A może widzieliście już którąś z moich propozycji? Dajcie znać, na ile przypomina GOT.

Pozdrawiam ciepło