Wakacje to dla większości Polaków okres wymarzonego wypoczynku. Dzieci i młodzież w wieku szkolnym ma do wykorzystania aż dwa miesiące wolnego, dlatego warto zadbać o to, aby wypoczynek był zróżnicowany.

Wielu rodziców staje jednak przed dylematem, czy wykupić dziecku wyjazd do kurortu w Polsce czy może zdecydować się na zagraniczny wyjazd. Turystyka polska jest bardzo chętnie wybierana jako sposób na tańsze wakacje, jednak zagraniczne kurorty, walcząc o kolejnych turystów, chętnie obniżają ceny pobytu. Jeśli wakacyjny wyjazd będzie kupiony w ramach oferty first minute czy last minute, wówczas jego cena może być zdecydowanie niższa niż cena pobytu w popularnych miejscowościach w Polsce.

Wiele biur podróży oferuje specjalistyczne obozy dla młodzieży w wieku szkolnym. Takie obozy to z jednej strony możliwość rozwijania własnych zainteresowań, ale i czas dodatkowej nauki. Czego można się uczyć w ramach takich obozów? Przede wszystkim języków obcych, ale można również rozwijać swoje umiejętności artystyczne, sportowe pasje czy oddawać się pasji poznawania nowych regionów.