Wszystko za życie nie należy do gatunku tych filmów, które podobają się wszystkim. Ja jednak podczas seansu bawiłam się świetnie, chociaż przyznam szczerze, że to nie moje klimaty.

Nie przepadam za podróżami, ale film miał w sobie coś magicznego. Kiedy oglądałam te wszystkie przepiękne widoki, lazurowe jeziora i egzotyczne zwierzęta, sama miałam ochotę pojawić się w tych miejscach. Najprawdopodobniej zainteresowałam się bardzo, ponieważ produkcja przedstawia problemy współczesnej dorastającej młodzieży. Lubię analizować tego rodzaju sytuacje, bo zawsze dzięki nim czegoś się uczę. Jak zwykle potwierdza się jedna prawda: dzieci to lustrzane odbicia swoich rodziców. Wszystkie problemy biorą się z rodzinnego domu, wszystkie. W mojej głowie automatycznie pojawiło się wiele ciekawych, życiowych przemyśleń. Nie brakowało refleksji.

Teraz Ty sprawdź, czy film Wszystko za życie jest dla Ciebie!
Wszystko za życie – wykonaj test
Czy lubisz podróże?
tak
nie
niekoniecznie
Czy interesują cię problemy ludzi, którzy wchodzą w dorosłe życie?
tak, bardzo!
nie
nie zawsze
Czy masz dziś dobry nastrój?
tak
nie
czuję się dziwnie
Czy oglądasz z kimś ten film?
tak, z przyjacielem lub członkiem rodziny
oglądam sam
tak, z dziewczyną/chłopakiem
Jaki jest twój stosunek do przyrody?
uwielbiam wszystko, co jest z nią związane
nigdy mnie to nie interesowało, jestem raczej domatorem
mam stosunek neutralny
Lubisz długie, czy krótkie historie?
długie
krótkie
to nie ma znaczenia, mogą być i długie i krótkie
Czy marzyłeś kiedyś, żeby zostawić wszystko i wyjechać?
tak!
nie
raczej nie
Czy lubisz filmy, gdzie jest dużo dialogów?
nie
tak
to nie ma dla mnie znaczenia

160 – 80 To zdecydowanie film dla ciebie. Lubisz ten klimat. Główny bohater przypadnie ci do gustu, historia poruszy twoje serduszko. Dzisiejszy nastrój nie będzie miał tak naprawdę znaczenia. Nawet jeżeli jest kiepski, może się poprawić podczas seansu. Tylko wytrwaj do końca, a nie pożałujesz!

79 – 35 Film powinieneś sprawdzić, obejrzeć chociażby kilka minut. Jeżeli cię nie wciągnie od samego początku, możesz sobie go podarować. To dosyć specyficzne kino i nie wszystkim przypadnie do gustu. Jesteś jednak fanem ambitnego kina, więc może zapisz sobie tę produkcję i spróbuj obejrzeć, kiedy znajdziesz czas i będziesz miał/miała bardziej otwarty umysł? Czasem wydaje nam się, że to nie nasza tematyka, a jednak ostatecznie film nas wciąga. Pamiętaj o tym zjawisku.

34 – 0 Niestety nie będziesz zachwycony tym filmem. Zwyczajnie nie masz na niego czasu. Kino tego rodzaju może sprawić ci zawód, bo to kompletnie nie twoje klimaty.
Słowo końcowe

Dajcie znać, czy test się sprawdził i czy film Wszystko za życie faktycznie Wam się spodobał. To mój debiut (taki na poważnie) ? Testu o La la land nie radzę wykonywać. No, może tylko wtedy, kiedy będziecie chcieli się pośmiać.

Pozdrawiam!