Zielone wycieczki szkolne
Nie ma nic lepszego w szkole niż wycieczki szkolne. Wycieczki szkolne powinny też być okazją do nauki. Połączeniem tych dwóch rzeczy jest zielona szkoła.

Wycieczki szkolne na zielone szkoły, kojarzą się dobrze chyba każdemu uczniowi. Zielona szkoła, jeśli jest w ciekawym miejscu i jest prowadzona przez interesujące osoby, potrafi być z jednej strony naprawdę ciekawym wyjazdem, z drugiej uczniowie bardzo dużo z niej wynoszą.

Zielona szkoła nad morzem dla przykładu, wprowadza atmosferę wakacji i rozluźnienia. Uczniowie chętnie chodzą na zajęcia, a nauczyciele korzystając z rozprężenia, również odpoczywają psychiczne od szkolnego rygoru.

Fajne są zielone szkoły również w zimie, szczególnie w górach. Można w ich trakcie pojeździć na nartach, zorganizować kulig lub inny rodzaj typowo zimowej rozrywki.

Wycieczki szkolne na zielone szkoły to wytchnienie również dla rodziców, którzy rzadko maja okazje do ciszy i spokoju w środku tygodnia, jednocześnie bez obawy o swoje pociechy, które uczą się i bawią jednocześnie.