Bardzo popularna obecnie staje się tak zwana turystyka biegowa. Coraz więcej osób planuje wycieczki w góry, jednocześnie mają zamiar zwiedzać ciekawe obszary biegając.

Co jest niezbędne do turystyki biegowej?

Planując wycieczkę biegową w góry musimy być dobrze przygotowani. Warto posiadać pewne doświadczenie zarówno biegowe jak i związane z wyprawami w góry. Kluczowy jest właściwy sprzęt, taki jak zegarek, kompas, telefon, buty z dobrym bieżnikiem, kurtka przeciwdeszczowa, a także latarka. Warto zabierać ze sobą także coś do jedzenia, nawet jeżeli nasza wyprawa ma być krótka. Nigdy nie wiemy co może się wydarzyć. Obowiązkowy jest także bidon lub innymi pojemnik z zapasem wody.

Nocleg w górach

Noclegi w górach sprzyjają rozwojowi sportowemu. Przebywanie na dużej wysokości powoduje poprawę wyników zawodowych biegaczy, dlatego jeżeli tylko mamy taką możliwość nie tylko uprawiajmy turystykę biegową, ale także wybierajmy te noclegi, które znajdują się na dużej wysokości. Oczywiście nie przesadzajmy, ponieważ może się to skończyć chorobą wysokościową.