Okres wakacyjny to najlepszy czas na podróże. Warto w ciągu całego roku odkładać małe sumy na podróż w ciekawe miejsce. Szczególnie polecane do odwiedzenia polecane są państwa posiadające liczne zabytki jak:

– Francja: Zamek Chenonceau, położony nad Loarą w Chenonceaux. Potocznie nazywany Zamkiem Dam, ze względu na kobiety podejmujące się jego rozbudowywania. Kolejnym punktem godnym odwiedzenia jest Pałac w Wersalu, dawne miejsce rezydencji królów Francji. Posiada szeroko rozbudowany kompleks ogrodowo parkowy, nawiązujący do klasycyzmu i baroku,
– Grecja: kraj przepełniony zabytkami z okresu starożytności, Akropol w Atenach, wapienne wzgórze mieszczące Parteon, Świątynię Ateny i inne budowle. Kolejną ciekawą atrakcją Grecji są Meteory. Wysokie masywy skalne, na szczycie których umieszczone są świątynie mnichów.

Współczesna turystyka nie ogranicza się tylko do relaksu na plażach kanaryjskich. Zdecydowanie niższe ceny zachęcają do odwiedzania Państw świata i poznawania ich dzieł, kultury i historii.