Decydując się na wyjazd wakacyjny, bardzo często rozważamy trzy opcje. Europa i wszelkie kraje nowoczesne, pozostanie w Polsce, lub jakieś wakacje egzotyczne. Bardzo mało osób decyduje się na odwrotny kierunek. Rosja i kraje wschodu, bo o tym kierunku mowa, to pomysł na nietypowe i ciekawe wakacje.

Oczywiście turystyka na wschodzie różni się od tego, co znamy z wyjazdów w inne miejsca. Na wschodzie jest inaczej, co nie oznacza, że musi być mniej nowocześnie. Warto to sprawdzić, może na początku decydując się na wyjazd zorganizowany, później zaś na samodzielny.

Rosja i kraje wschodu to miejsca, których wiele osób nie chce odkrywać. Obawy, zła opinia o tych rejonach, to skuteczny hamulec. Nie warto tak do tego podchodzić, tylko zdecydować się na wakacje na wschodzie. Turystyka to również zwiedzanie takich krajów. Pozornie o podobnej kulturze, jednak w rzeczywistości pozytywnie innych. Dodatkowym plusem zwiedzania wschodnich rejonów Europy, a może i Azji, są koszty ? o wiele mniejsze niż koszty wakacji w nowoczesnych krajach Europy, a tym bardziej niższe niż koszty wakacji w krajach egzotycznych.