Ostatnie masowe migracje Polaków do Anglii sprawiły, że zaczęliśmy myśleć o tej krainie przede wszystkim jako miejscu pracy. Nie można jednak zapominać, że Wielka Brytania pełna jest pięknych widoków i zabytkowych miejsc, które warto odwiedzić.

W skład państwa Wielka Brytania wchodzą następujące krainy: Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia Północna. Każda z nich posiada swoją unikatową kulturę i urok, jednak w tym artykule skupimy się na tej pierwszej.

Anglia znajduje się we wschodnio-południowej części Wielkiej Brytanii. Była największym księstwem na Wyspach Brytyjskich aż do 1707 roku, kiedy to weszła w unię realną ze Szkocją, tworząc Wielką Brytanię – państwo istniejące po dziś dzień. Jej burzliwa historia zaowocowała włączeniem do pięknego angielskiego krajobrazu majestatycznych zamków i innych budowli.

Jedną z najsłynniejszych jest niewątpliwie Stonehenge – megabit znajdujący się w pobliżu Salisbury. Olbrzymie głazy po dziś dzień stanowią dla badaczy zagadkę i przedmiot sporów.

Najbardziej imponujący angielski zamek to prawdopodobnie Windsor. Został on zbudowany w XI wieku i do dzisiaj jest jedną z dziedzin rodziny królewskiej. Oczywiście to nie jedyny zamek, który warto zobaczyć – pięknie prezentuje się także Warwick Castle, Lindisfarne Castle, Dunstanburgh Castle, Alnwick Castle i wiele innych. Budowle te wyglądają tym urokliwiej, że najczęściej tłem dla nich są bezkresne pola łąk, pastwisk i wrzosowisk, co nadaje całej scenerii specyficznej atmosfery.

Innym charakterystycznym elementem cechującym angielski krajobraz są klify. Za najpiękniejsze uważa się te białe, wznoszące się nad brzegiem w pobliżu Dover.

Jeśli zaś przyroda nie jest waszym konikiem, możecie udać się do Londynu – miasta, którego nie trzeba nikomu przedstawiać.

Big Ben to wręcz angielski symbol, podobnież jak Opactwo Westminsterskie, Tower Bridge, czy pałac Buckingham, a po intensywnym zwiedzaniu można wypocząć w przepięknym Hyde Parku.

To wszystko to i tak zaledwie tylko kilka przykładów tego, co można zobaczyć w Anglii. Warto więc przestać myśleć o Wyspach wyłącznie jako o miejscu pracy, ale zwrócić także uwagę na wszystkie piękne i godne zobaczenia widoki, jakie oferują.