Tanie podróżowanie jest możliwe

Podróżowanie jest niezwykle przyjemną formą spędzania wolnego czasu. Jest rozwijające, bo spotykamy się w czymś nowym i wychodzimy na chwile poza nasze schematy i znane sobie środowisko. Niestety, podróżowanie generuje także koszty. Im dalej jedziemy, tym większe z reguły ponosimy koszty przejazdu. Większy wpływ możemy mieć na koszty noclegu.
Alternatywą dla hoteli i pensjonatów są hostele. Cena za noc zaczyna się od kilkunastu złotych/ kilku euro za noc. Niższe kwoty wynikają z warunków: w pokoju zakwaterowanych jest więcej osób,które zazwyczaj się nie znają. Łóżka bywają piętrowe. Łazienki i kuchnie znajdują się na korytarzu i są wspólne dla wszystkich gości. Rezerwować można cały pokój lub jedno miejsce noclegowe – wówczas przydział dokonywany jest ze względu na płeć.
W hostelach zatrzymują się najczęściej studenci i turyści, którzy cenią sobie tanie podróżowanie. Znajdują się bardzo często w ścisłym centrum miasta, np. w warszawski Hoża hostel.
W hostelach zatrzymują się bardzo barwni, otwarci ludzie z wszystkich stron świata i często zawiązują się przyjaźnie na całe życie.