Jesteś miłym człowiekiem, wszyscy cię lubią, stawiasz na piedestale dobro innych, sam wolisz cierpieć, dajesz szczęście tylko bliskim – wiesz, że cię już nie lubię?

Nie lubię cię, bo prawdopodobnie jesteś mało inteligentną osobą. Człowiek, który posiada wrodzony dar mądrości życiowej, potrafi odnaleźć równowagę we wszystkim, co robi. Skoro stawiasz na pierwszym miejscu tylko dobro innych, najprawdopodobniej natura poskąpiła ci tego daru. Twoje życie jest nieciekawe, bo we wszystkim przesadzasz. Masz okropne podejście do swoich własnych poglądów – najprawdopodobniej zgadzasz się ze zdaniem innych osób, żeby nie przestały cię lubić. Troszczysz się o bliskich tak bardzo, że całkowicie już nie masz czasu dla siebie. A co najgorsze – wszyscy cię ranią. Wydaje Ci się, że jesteś wspaniały, nikt nie może ci nic zarzucić, a mimo tego ciągle czujesz się pokrzywdzony, ludzie wyładowują na tobie swoje emocje, niszczą twoje marzenia i plany. Czujesz się wiecznie zmęczony… Właściwie po latach tych niezdrowych praktyk, wszystkie marzenia już zniknęły.

Wystarczy? Przekonałam cię? Przykro to mówić, ale jeżeli wszystkie powyższe informacje pasują do twojego życia, w takim razie brakuje ci inteligencji życiowej.

Teraz weź 10 głębszych oddechów, zanim powiesz, że jestem głupia i poślesz mnie do piekła. Moje obserwacje wskazują, że życiowej inteligencji można się nauczyć. Mogę Cię zapewnić, że to prawda, bo ja byłam w podobnej sytuacji.
Brak inteligencji życiowej to nie koniec świata!

Z inteligencją urodziłam się, ale pozbawiono mnie jej, kiedy miałam 10 lat. Trwałam w tym stanie aż do 25 roku życia! Dacie wiarę? Kiedy byłam dzieckiem, potrafiłam mówić, czego chcę, ale oczywiście robiłam to bardzo nieumiejętnie. Praktyki stosowane w tamtych czasach na „niegrzeczne dzieci” były bezwzględne i mało skuteczne. Potrafiły uspokoić porywczość, ale przy okazji zabierały poczucie własnej wartości…

Wiecie, co mi wreszcie pomogło, otworzyło oczy? Odpowiedź wcale nie będzie zaskakująca. Nie poszłam na żaden kurs, nie inwestowałam w kołczów, nie przewaliłam życia do góry nogami.

Ja po prostu spotkałam na swojej drodze kilka mądrych osób i zaczęłam czytać rozwojowe książki. Pisałam o nich między innymi tutaj.

Ostatnio w moje ręce wpadła książka Magia olewania Sary Knight. Podsumowała i uporządkowała ona wszystkie moje rozważania na temat inteligencji życiowej. O wszystkim już wcześniej wiedziałam, ale potrzebowałam potwierdzenia moich przemyśleń, chciałam też wiedzieć, czy ktoś myśli podobnie jak ja i czy nie popełniam błędów. Wszystko się potwierdziło.

Tak więc… Co cechuje ludzi, którzy posiadają życiową inteligencję? Sam zobacz…
Ludzie inteligentni:

Wiedzą, czego chcą
Stawiają na rozwój
Myślą o innych, nie niszcząc przy tym własnego szczęścia
Wyrażają własną opinię nie angażując się w to emocjonalnie
Znajdują równowagę w życiu
POTRAFIĄ OLEWAĆ

Nie bez powodu wyróżniłam ostatni punkt . Olewania to najtrudniejsza, a zarazem najważniejsza umiejętność inteligentnego człowieka. Słowo „olewać” bardzo źle się kojarzy, w głowie rodzi się masa sprzeczności, kiedy je usłyszycie. Jednak olewanie nie jest złe, jeżeli robisz to dobrze. Tego właśni uczy Sara Knight.

Jej książkę polecić mogę każdemu! Jednak w pierwszej kolejności powinny przeczytać ją osoby, które ciągle czują się pokrzywdzone, boją się wyrażać własną opinię oraz przestały marzyć…

I teraz mała niespodzianka. Książkę możesz dostać ode mnie za darmo ? Wystarczy wykonać dwa bardzo proste zadania.
ZADANIE

Polub fanpage freeleserki na facebooku
Odpowiedz na jedno pytanie: Co chciałbyś olać w swoim życiu?

REGULAMIN

Organizatorką konkursu jest Justyna z bloga freeleserka.pl
Sponsorem nagrody jest wydawnictwo MUZA
Na odpowiedzi czekam do 30 maja 2017 r.
30 maja wybiorę jedną osobę, która otrzyma książkę
Nagroda to książka Sary Knight „Magia olewania”
Odpowiedzi można umieszczać w komentarzach poniżej lub na facebooku
Wyniki zostaną ogłoszone 30 maja w tym wpisie i na facebooku

Pozdrawiam ciepło i czekam na Wasze odpowiedzi!