Kiedy miałam przerwę w blogowaniu, dotarła do mnie jedna bardzo ważna rzecz. Znowu nie miałam co oglądać! Wychodząc z filmowego obiegu, przestajemy orientować się, co jest godne naszej uwagi, a co nie.

Musiałam wrócić do śledzenia nowości na różnych kanałach przeznaczonych do tego. Znowu chodziłam po różnych stronach, szukałam, góglowałam i ogarnęła mnie czarna rozpacz. Musiałam tyle czasu poświęcić, żeby znaleźć film, który naprawdę by mnie zainteresował! Czasem decydowałam się na jakąś produkcję po czyjejś rekomendacji, a później okazywało się, że to jednak nie dla mnie. Przecież każdy ma inny gust, inne preferencja, a czasem też sam nastrój decyduje o tym, co chcielibyśmy obejrzeć.
Filmowy zawrót głowy

Stop! Trzeba to zmienić! Tak dalej być nie może! Wiecie, ja jeszcze potrafię sobie poradzić, bo jestem mocno oblatana w filmowym świecie. Ale co z osobami, które tylko od czasu do czas szukają filmowej rozrywki i na gwałt szukają świetnej produkcji? Wiecie.. chodzi o takie sytuacje. Facet umawia się na randkę z dziewczyną swoich marzeń. Ona cały czas mu odmawiała, a nagle mówi „TAK!”. No i co? Chłop musi stanąć na głowie, żeby wszystko poszło super, żeby lasce zaimponować. Dobry film może być zwieńczeniem wieczoru. Facet ma teraz przesiadywać godzinami i szukać filmu? W tym czasie mógłby się np. umyć, ogolić itd. No wiecie, to też przecież jest ważne…. ?
Zbiór testów

Z myślą o takich osobach stworzyłam serię wpisów o nazwie Film tylko dla ciebie. Chcę przekazać w Twoje ręce duży zbiór testów, które będą mówiły, czy faktycznie konkretny film nadaje się do oglądania właśnie dla Ciebie. Trzeba będzie odpowiedzieć tylko na kilka krótkich pytań, żeby odnaleźć swój film marzeń, odpowiedni do konkretnej sytuacji. Oczywiście nie będą to tylko filmy. W początkowej fazie projektu skupię się również na serialach!

Wyzwanie jest ogromne, ale czuję, że to się opłaci. Sporą popularnością cieszy się mój wpis o La la Land. Potraktowałam to jako zabawę, a bardzo dużo osób rozwiązało test. Nie wiem, czego się w sumie po nim spodziewali, ale odzew jest naprawdę godny podziwu.

Jeszcze nad tym wszystkim pracuję. Chciałabym za jednym zamachem zafundować Wam zbiorek testów, a nie pojedyncze, które pojawią się raz na tydzień. Dziś na próbę pojawi się pierwszy z nich, muszę sprawdzić przecież, jaka będziecie reagowali ? Dokonuję też wyboru – muszę oglądać różnorodne filmy, bo przecież każdy ma inny gust. Dzięki temu fajnie się rozwijam, ale o tym napiszę wam później.

Dajcie znać, jak podoba Wam się ten pomysł. Lubicie rozwiązywać testy? Czy u Was się one sprawdzają?

Pierwszy próbny test znajdziecie tutaj: Filmowy test 1

Pozdrawiam ciepło!